Рада схвалила скасування ЗНО для вступників із окупованого Донбасу

Держава буде оплачувати навчання дітей з тимчасово окупованих територій.
Держава буде оплачувати навчання дітей з тимчасово окупованих територій.

3 липня, під час засідання Верховної Ради депутати прийняли законопроєкт про спрощення процедури вступу до вишів для абітурієнтів із окупованого Донбасу. 

Про це повідомляє пресслужба ВРУ, інформує Ратуша.

На засіданні йшлося про зміни до Закону України «Про вищу освіту», відповідно до яких, діти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей змогли б вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Крім того, держава буде оплачувати їхнє навчання.

«Законопроектом передбачено можливість вступу в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, до усіх закладів вищої освіти. На сьогодні вступ за квотою передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», – повідомляє  голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Наразі вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в обмеженому переліку українських закладів вищої освіти.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм