“Пішла активна фаза звернень прикарпатців”: головний санітарний лікар про кількість тестувань на COVID-19

Упродовж січня збільшилась кількість проведених тестувань на виявлення коронавірусу.

Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар області Руслан Савчук, пише Ратуша.

За його словами, у кінці грудня та на початку січня лабораторії за день проводили 600-800 тестувань, натомість зараз – 1000-1200.

Зараз по області проводиться 1000-1200 досліджень методом ПЛР. Окрему частку тут відводимо на ІФА-тестування різними закладами охорони здоров’я: як приватного, так і комунальної форми власності, – сказав Руслан Савчук. – Таких ІФА-тестувань в області проводять щоденно від 200 до 300.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті у 2,5 рази збільшилась захворюваність дітей на COVID-19

Зменшення кількості проведених тестувань у кінці грудня та початку січня, на думку Савчука, пов’язаний з підготовкою прикарпатців до новорічно-різдвяних свят:

Під час свят люди ігнорували навіть легкі симптоми і форми захворювання, які у них могли бути, пов’язуючи це з грипом чи ГРВІ, оскільки зараз є сезонність по грипу. Таким чином поступало менше біоматеріалу від людей.

Як зазначає Руслан Савчук, зараз пішла активна фаза звернень до приватних та державних лабораторій.

Не зважаючи чи є у вас велика кількість симптом, нежить, температура, погіршення самопочуття, є насторога на те, що ви могли інфікуватись від людини, з якою ви контактували і яка мала COVID-19, звертайтесь до сімейного лікаря за меддопомогою, – наголосив головний санітарний лікар області. – Така допомога у вигляді тестування надається зараз безкоштовно. Сімейний лікар зобов’язаний відібрати носоглотковий зразок матеріалу і доставити його в нашу лабораторію. Протягом доби результат дослідження повернеться до того лікаря.

Від початку пандемії на COVID-19 захворіло 47 857 прикарпатців, за минулу добу – 356.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм