Підсумки місцевих виборів 2020: на Прикарпатті понад 8% недійсних бюлетенів

Центральна виборча комісія продовжує працювати над підготовкою пропозицій до Виборчого кодексу України, зокрема над зміною підходів до визначення критеріїв встановлення недійсності бюлетенів.

Місцеві вибори-2020 були першою масштабною виборчою кампанією за новим Виборчим кодексом України із застосуванням виборчої системи пропорційного представництва за відкритими виборчими списками, пише Ратуша з посиланням на сайт ЦВК.

Нові правила та законодавчі норми були покликані якісно вдосконалити виборчий процес, однак на початковому етапі їх імплементації виникали складнощі тлумачення та практичного застосування.

Щоб усунути недоліки та уникнути суперечностей у майбутньому, Центральна виборча комісія продовжує аналізувати виборчий процес 2020 року.

Цього разу Секретаріат ЦВК провів значну аналітичну роботу та систематизував відомості про недійсні бюлетені, – зазначили у повідомленні.

На сьогодні ЦВК має дані щодо порахованих дільничними і територіальними виборчими комісіями близько 29 млн бюлетенів, якими скористались понад 10 мільйонів виборців на минулорічних виборах депутатів місцевих рад усіх рівнів. 

ДО ТЕМИ: Довибори в Раду на 87 окрузі: ЦВК затвердила інформаційні плакати

7,23% цих бюлетенів, визнано недійсними, а отже, ці голоси не враховано під час визначення депутатського складу місцевих рад. 

Найбільша частка недійсних бюлетенів у Чернівецькій області  — 11,29%, що становить 78 309 бюлетенів із загальної кількості виданих виборцям області, а під час голосування за кандидатів у депутати до Чернівецької обласної та районних рад області ця частка взагалі сягнула понад 13%.  Схожі високі показники недійсних бюлетенів виявлено під час виборів на Закарпатті (11,16%, або 124 882 бюлетені), де теж обласна та районні ради випереджають решту рад – 12,87% і 12,51% відповідно. Третьою у рейтингу областей з найвищим відсотком недійсних бюлетенів стала Івано-Франківщина – 8,33%.

А найменша частка у Харківській області – 5,38%, або 103 400 бюлетенів, тут виборці  допускали найменше помилок під час заповнення бюлетенів для волевиявлення.

ДО ТЕМИ: Довибори в Раду на Окрузі 87: ЦВК зареєструвала 15 кандидатів, 21 – отримав відмову

Аналіз інформації щодо виборчих бюлетенів у решті областей України засвідчив, що частка недійсних коливається в межах 6-8%.

Якщо перевести в абсолютні цифри, то понад два мільйони голосів виборців виявились неврахованими, бо громадяни некоректно (або з порушенням вимог закону) поставили позначку за свого кандидата та політичну партію, а визначені законом критерії оцінки дійсності таких бюлетенів не дали змоги врахувати їх під час підрахунку голосів, хоча в деяких випадках логіка і суть волевиявлення виборця були зрозумілими.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм