П’ять сіл на Прикарпатті не можуть визначитись, до якої ОТГ хочуть

П’ять сіл Трацької сільської ради Косівського району досі не можуть визначитись в яку об’єднану територіальну громаду їм входити. Одна частина громади хоче до Косова, інша – до Матеївців.

До складу Трацької сільської ради входять п’ять населених пунктів: Трач, Цуцулин, Кривоброди, Гуцулівка та Корости, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Ігор Спольницький, мешканець села Трач, виступає за приєднання до Косівської ОТГ.

Громада, яка буде налічувати більше 75 тисяч населення. Якщо по індексу на душу населення брати, то не можна порівнювати з нашими сусідами – Матеївецькою ОТГ. Тобто, нашими селами підсилили села Запруття. Весняний паводок показав, наскільки ми безсилі перед стихією і є відрізаними від центру ОТГ, який передбачається в селі Матеївці, – пояснює чоловік.

Мешканка села Цуцулин Надія Семанчук показала списки з підписами жителів Трацької громади, які хочуть приєднатись до Матеївецької ОТГ.

Ми побачили розвиток сусідніх сіл, а у нас абсолютно нічого не робиться. Ми зверталися до голови сільської ради із заявою. Просили: організуйте схід селян, проведіть обговорення, щоб ми знали, куди маємо йти. Він заяву не реєстрував. Поводив себе ганебно. Скільки ми до сільської ради не приходили, обов’язково мусила бути поліція, патруль – у сільську раду нас не пускали, – скаржиться жінка.

За перспективним планом, села Трацької сільської ради спочатку належали до Косівської ОТГ. Депутат Трацької сільради Михайло Тинкалюк на засіданнях голосував за приєднання до Косова.

У нас є школа, три заклади культури, які працюють і в задовільному стані. Більшість людей, моїх виборців, – за Косівську ОТГ, – каже депутат.

Депутатка Трацької сільської ради Любов Пилипчук виступала проти приєднання до Косівської ОТГ:

З мого округу хотіли і хочуть до Матеївецької ОТГ. Ми бачили, як розвивається ця громада, які покращення є, коли вступили прилеглі села Кропивища, Пилипи, Дебеславці, Ганів. Наскільки покращилися там умови життя людей, наскільки від Косова ніколи нічого не мали.

12-го червня за розпорядженням Кабміну населені пункти Трацької сільської ради приєднали до Матеївецької громади.

Вони списки зібрали, але ті списки фальшиві. Там триста чоловік – покійники, неповнолітні. Це абсурд таке писати. Вони по два рази писали людей. Я ж не зробив ті списки. Це їх адвокат підписував, що “з оригіналом вірно” Його підпис там є, і суд прислав сюди”, – розповідає сільський голова Роман Яремійчук.

Такої ж думки і секретар сільської ради Роман Слободян. Каже, що таке рішення вигідне керівництву Матеївецької громади:

Матеївці – просте село. Нічого нема – ні лікарні, ні військкомату, ні соцзабезу, ні податкової – нічого. Все в Косові. Треба їхати в Матеївці, звідти – в Коломию. Який резон? Люди не хочуть. Хто має машину, ті з ініціативної групи, поїдуть, а люди за довідками не поїдуть, – каже Роман Слободян.

Радник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Валерій Крецул був у Трацькій громаді та аналізував їхню інфраструктуру, надання публічних послуг, віддаленість від двох об’єднаних громад.

Запропонували обом сторонам спільно з депутатським корпусом подворові обходи по всіх населених пунктах цієї сільської ради. Щоб вони визначили, куди люди хочуть, однак обходів не було здійснено. Тому рішення було прийняте Кабміном. Ми доводили уряду наше рішення і однієї сторони, і другої, аби вони могли визначитися, – говорить Валерій Крецул.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Коршівській ОТГ самотужки ремонтують дороги. ВІДЕО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм