Розбиті дзеркала та чорні кішки: як пережити п’ятницю 13

Сьогодні – один з найбільш містичних і оточених забобонами днів у році – п’ятниця 13-е або, як його ще називають, “день відьом”.

П’ятницю 13 прийнято вважати днем неприємностей, з ним пов’язано багато різних прикмет і забобонів, пише Ратуша.

У цей день нібито потрібно бути готовим до різного роду невдач, а кращий спосіб до них підготуватися — це нічого не робити. Вчені вважають забобони і повір’я фобією, окремим випадком боязні числа 13, який отримав власну назву — параскаведекатріафобія.

За словами вченого на прізвище Доссей, який запропонував цей термін, якщо ви зможете вимовити назву цієї фобії кілька разів без зупинки, ваш страх перед п’ятницею 13-м зникне сам по собі.

Культурологи відзначають, що це марновірство відносно молоде — згадок п’ятниці 13-го не зустрічається аж до другої половини XIX століття. Як же тоді на рахунок “біблійних легенд”, згідно з якими, “саме в п’ятницю, 13-го Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. В цю ж дату Каїн убив свого брата Авеля. Ісуса Христа розіп’яли теж в п’ятницю”. Висновок напрошується сам — вони з’явилися не раніше XIX століття.

Страх перед чорними кішками – це ще і відгомін епохи, коли відьом спалювали на вогнищах. 1484 Папа Інокентій VIII сказав про кішок: “язичницькі звірі, що знаходяться в змові з дияволом”. І саме з того моменту почалися переслідування невинних тварин.

Що не варто робити у п’ятницю 13

  • перед сном не слід довго дивитись в дзеркало;
  • не варто починати нові справи;
  • не рекомендується змінювати зачіску;
  • краще не вживати лайливі слова, особливо “чорт” та “свиня”;
  • якщо ви потрапили під дощ, прийшовши додому, не сушіть парасольку відкритою.

Додамо, що в цей день значно підвищується ризик “угробити” гаджети, оскільки чимала кількість програмістів – творців вірусних програм – встановлювали механізм спрацьовування шкідливих властивостей вірусу саме в п’ятницю 13-го.

Прикмети п’ятниці 13

П’ятниця 13 завжди відрізнялася тим, що в цей день існує багато прикмет і забобонів. Навіть чорні кішки, розбиті дзеркала і розсипана сіль тьмяніють з наближенням цього дня.

Відтак, вважається, що в цей день не варто брати грошей у борг. Тому, що будь-який негатив, і інші погані емоції будуть передаватися саме через гроші. Окрім того, вважається, що цього дня дуже чутлива підсвідомість. І якщо ви будете розповідати про свої сни навіть близьким людям, то можете позбавити себе майже всіх життєвих сил.

Не можна сваритися і конфліктувати. Потрібно сказати, що в цей день всі люди дуже емоційні, тому будь-який мінімальний конфлікт переросте в грандіозний скандал.

Як пережити п’ятницю 13

  1. Будьте уважними за кермом, адже саме у цей день збільшується кількість ДТП.
  2. Не нервуватись. Зайвий стрес тільки “притягне” невдачі та проблеми. Думайте про позитив, уникайте поганих думок, не накручуйте себе.
  3. Уникайте розмов із вашими заздрісниками, адже, не виключено, що звичайнісінька розмова через кипіння нервів цього дня може перетворитися на цілу бурю пристрасті та скандалів.

А найголовніше — якщо ви не вірите в забобони, то робіть це й далі. Просто насолоджуйтеся чудовим осіннім днем перед вихідними, попри усілякі п’ятниці й коридори затемнень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм