П’ятеро студентів ПНУ стали призерами чемпіонату України з вільної боротьби. ФОТО

П’ятеро студентів Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника стали призерами чемпіонату України з вільної боротьби серед чоловіків, який відбувся 19-21 січня 2021 року у Харкові.

Студенти ПНУ, а разом з тим вихованці Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина здобули золото, срібло та бронзу, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Зараз частина з них готуються до чемпіонату Європи та ліцензійного турніру, який дасть їм право боротися за виступ на Олімпійських іграх.

Четверо із п’яти призерів Чемпіонату України 2021 року починали майже одночасно у спортивному комплексі «Ластівка», на Снятинщині, під керівництвом тренера Івана Курилюка.

ДО ТЕМИ: Вихованці калуської школи плавання здобули п’ять перемог на чемпіонаті України

Ректор університету Ігор Цепенда запевнив, що ця перемога була цілком очікуваною, оскільки передували їй правильно вироблена стратегія і концепція щодо підготовки потужної тренувальної бази, добре продумана система тренувань і система умов, які мають мати наші спортсмени.

Перемога наших студентів-спортсменів, вихованців Академії на чемпіонаті України – це велика подія. Академія боротьби Прикарпаття – це новий етап легендарної Джурівської спортивної школи. Радію, що цей новий етап розпочався з перемог. Це титанічна праця великої групи людей, які зробили цей успіхів. Хотів би подякувати в першу чергу головному тренеру Івану Васильовичу Курилюку. Те що він робить – це неоціненна праця в розумінні формування української школи боротьби. Це той етап коли ми стаємо свідками дійсно величі української вільної боротьби. І я переконаний, що може за декілька десятиліть Прикарпаття буде мати призерів і чемпіонів олімпійських ігор, – зазначив Цепенда.

Спортивна зала Академії боротьби ім. Василя Федоришина на базі Прикарпатського університету. Саме тут ось уже рік займаються Андрій, Ігор, Іван, Валентин та Ярослав. І ще більше десятка молодих хлопців. Простора сучасна зала, де комфортно тренуватися.

ДО ТЕМИ: Прикарпатські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України зі стрибків на лижах. ФОТО

Вперше за довгу історію дорослого чемпіонату України спортсмени Івано-Франківщини здобули такий успіх. Це добрий початок олімпійського руху. Вже зараз можу сказати, що серед десятьох спортсменів, які будуть представляти Україну на чемпіонаті Європи, буде троє вихованці прикарпатської школи боротьби. За цей короткий період часу, за рік існування Академії, завдяки сприянню Прикарпатського університету, особисто ректора Ігоря Цепенди, нам вдалося створити для спортсменів добрий тренувальний майданчик з відповідними умовами та матеріально-технічною базою, – розповів перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України Едуард Прощук.

Поряд із сучасним спортивним обладнанням, здавалося б, недоречне поєднання, – гуцульські килими на стінах і… образи. Це, кажуть хлопці, ідея тренера Івана Куриляка. Аби пам’ятали, звідки родом і були духовно міцними.

І це не просто гарні слова. Іван Курилюк, продовжуючи тезу ректора ПНУ про відродження української вільної боротьби, говорить, що починатися відродження має з української мови, традицій родини і віри в Бога. Того, що тримає людину на землі.

На цей результат працювала величезна команда людей, більшість яких зазвичай залишаються за кадром. Більше, ніж президенти і тренери за борців переживають їхні батьки. Це люди, які сидять дома біля моніторів, і в той день, коли проводиться чемпіонат, вони зі щемом у серці переживають. На успіхи і невдачі є Божа воля, – сказав Іван Курилюк.

Тренер з 30-літнім стажем каже, що не буває тільки поразок або тільки перемог. Це все складові одного процесу, який називається СПОРТ. На кожному етапі – дитячому, підлітковому, дорослому – є свої моменти. Кажуть, найважливіший момент саме на етапі, коли тренер починає працювати з маленькими дітьми: тоді закладається не техніка, не тактика, не фізична чи спеціальна підготовка. А закладається та категорія, яка потім всім рухає – ЛЮБОВ.

ДО ТЕМИ: Юні калушани вибороли призові місця на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування. ФОТО

Її не можна взяти в руки, її не можна виміряти кілограмами, секундами, але вона є настільки сильною, що робить чудеса. І цю любов до цих хлопців, до нашого діла, до Академії боротьби Прикарпаття їм прививали і в Снятинській ДЮСШ «Колос», і в Калуші, і в Тлумачі, і в Долині, – говорить Іван Курилюк.

На базі Академії боротьби в ПНУ тренуються не тільки прикарпатські борці. Сюди на спільні збори приїздять і спортсмени з України, і навіть з-за кордону.

Більше про призерів чемпіонату можна прочитати тут.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм