Пробне ЗНО на Прикарпатті: як проходитиме та скільки коштуватиме тестування

П’ятого січня стартувала реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч школярі можуть пройти тестування лише з одного предмета із 13-ти. Таке правило запровадили через епідеміологічні загрози.

На відміну від попередніх років, у 2021-му реєстрація триватиме лише два тижні – до 19-го січня, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Саме ж тестування проведуть десятого квітня.

В Івано-Франківському ліцеї № 1 цьогоріч пробне ЗНО здаватимуть всі випускники. Їх тут 75.

За словами заступниці директора з навчально-виховної роботи Лесі Врюкало, переважно обирають математику або англійську мову. Педагогиня каже, що часто радить учням спробувати свої сили перед основним ЗНО.

ДО ТЕМИ: Пробне ЗНО: вартість реєстрації на Прикарпатті одна з найнижчих в Україні

Це не тільки взяти зошит і пройти тест онлайн за комп’ютером, це зовсім інша система, зовсім інший настій. Це пройти всю цю процедуру, бо вдома відволікаєшся, є десь така тяга подивитися в записничок свій або ще щось. А там реально дитина бачить, що вона знає, що їй треба надолужити, допрацювати, – розповідає жінка.

Випускниця ліцею № 1 Тетяна Шеремет вступатиме на економічний факультет. Під час основної сесії ЗНО дівчина здаватиме математику, літературу, англійську та українську мови. На пробне ЗНО дівчина обрала математику.

На мою думку, це один з найважчих предметів, і я хочу бути готовою, уявляти, як це все відбувається. Можливо, побачити свої проблемні місця. В мене буде ще два місяці, щоб усе надолужити та вивчити, – каже Тетяна.

Заступник директора регіонального центру оцінювання якості освіти Івана Любінця розповідає, що учні почали записуватися на пробне ЗНО в перші хвилини початку реєстрації.

Вартість пробного ЗНО в кожному регіоні різна. На Прикарпатті вона становить 216 гривень, що на 74 гривні більше, ніж минулоріч. Зростання ціни пов’язане з тим, що цьогоріч для проведення тестування необхідно закупити антесептики та маски.

Всі, хто зареєструються і оплатять, зможуть в день тестування, тобто десятого квітня, на своїй персональній сторінці завантажити усі тести з інших 12-ти предметів. І самостійно вдома зробити їх, – розповів Іван Любінець.

Зареєструватися на сайті можна до 19-го січня включно.

ДО ТЕМИ: Двоє франківських освітян ввійшли в ТОП-10 кращих працівників України. ФОТО

Загалом, у Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти очікують, що на пробне ЗНО 2021-го зареєструються 20 тисяч учасників.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм