Прикарпатці заплатили понад 275 млн грн податку за забруднення навколишнього середовища

З початку року 2 682 суб’єкти господарювання Прикарпаття за забруднення навколишнього середовища перерахували до бюджету 275,1 млн грн екологічного податку.

Із загальної суми надходжень до державної казни сплатили 163,5 млн грн, а до місцевих бюджетів – 111,6 млн грн екологічного податку, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: Франківськ — найменш забруднене місто серед усіх регіонів України

ДОВІДКА: Відповідно до Кодексу платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

При цьому встановлено, що не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, зазначені у п. 240.1 ст. 240 ПКУ, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм