Прикарпатці боргують за газ майже 400 мільйонів

За перші сім місяців поточного року ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» розрахувався із НАК «Нафтогаз» за природний газ на 154%.

Директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів зазначив, що з січня по липень компанія придбала у «Нафтогазу» блакитного палива на загальну суму 457 725 тис. грн, а натомість сплатила державному монополісту кошти в обсязі 706 518 тис. грн. Різниця в оплаті йде на погашення заборгованості минулих періодів.

До 1 серпня 2020 року в Україні діяв запроваджений Урядом спеціальний механізм ПСО для постачальників природного газу, згідно з яким банки самостійно розподіляли оплату, отриману від споживачів за газ, на рахунки «Нафтогазу», Оператора ГТС, та власне наш, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». Традиційно під час опалювального сезону населення збільшує обсяг боргу, а з початком весни і падінням цін на газ починає його зменшувати, – розповів Юрій Пилипів.

Станом на 1 серпня заборгованість постачальника перед НАК Нафтогаз складає 358 605 тис. грн.

У той же час борг споживачів перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» станом на серпень складає 386 717 тис. грн, з яких майже 385 млн грн – це борги населення за спожитий газ.

Окрім боргів споживачів, заборгованість перед «Нафтогазом» виникає і через занижені норми споживання для осель, де не встановлені газові лічильники, та неприведення обсягів використаного клієнтами газу до стандартних умов.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм