Прикарпатцям на замітку: чи можна підчепити коронавірус через воду в басейні та на пляжі

Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини.
Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини.

Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи на суші.

Наразі відсутні докази про поширення збудника коронавірусу COVID-19 через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо, інформує ТСН.

На нього згубно впливають дезінфікувальні засоби для очищення.

Про це повідомляють експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), у неділю, 26 липня, передає Центр громадського здоров’я України на своїй сторінці у Facebook.

“На сайті однієї з найбільших видавничих компаній світу Elsevier опубліковано статтю італійських дослідників, які пишуть, що докази наявності SARS-CoV-2 у воді дуже мізерні та немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду. Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялося”, – йдеться в повідомленні.

Отже, як зазначають у ЦГЗ України, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язана із скупченням людей. Збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, перебувають вони у воді чи на суші.

“Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається, здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися”, – пояснюється в повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм