Прикарпатцям боргують майже 35 млн грн заробітної плати: статистика по районах

В Івано-Франківській області станом на 1 січня 2021 року заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам становила 34,5 млн грн, що складає 1,5% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2020 року.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Головне управління статистики в області.

У порівнянні з 1 грудня минулого року борг із виплати заробітної плати в області зменшився на 1028,7 тис.грн.

ДО ТЕМИ: Стало відомо, на яких підприємствах Франківська найбільше боргують заробітню плату

Упродовж грудня зменшилася сума заборгованості у Калуші (на 82,7 тис.грн), Тлумацькому (на 157,7 тис.грн), Косівському (на 111,5 тис.грн) та Рогатинському (на 79 тис.грн) районах. Крім того, погашено заборгованість у Богородчанському та Долинському районах.
Водночас  збільшення  заборгованості  відбулося  в Івано-Франківську (на 1045,1 тис.грн) та Бурштині (на 130,9 тис.грн). 

На підприємства обласного центру припадає 83,8% загальної суми заборгованості  із  виплати  заробітної  плати,  міст  Бурштина  та  Калуша – 10,3% та 0,1% відповідно, Косівського – 2,7%, Тисменицького – 1,6%, Рогатинського – 1,4%, Тлумацького – 0,1% районів. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня, – йдеться у повідомленні.

На 1 січня 2021 р. у Рогатинському районі виникла заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів в сумі 80,6 тис.грн.

ДО ТЕМИ: У франківському виконкомі з’явився уповноважений із запобігання корупції: що робитиме 

У структурі загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 77,6% суми боргу. Серед підприємств Бурштина та Калуша, Косівського та Рогатинського районів цей показник складає 100%, Івано-Франківська – 75,3%.

У Тисменицькому та Тлумацькому районах вся сума боргу з виплати заробітної плати, в Івано-Франківську – 24,7% утворено підприємствами, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (загальнообласний показник складає 22,4%).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм