Прикарпатські нардепи просять уряд не позбавляти Франківськ авіасполучення

Народний депутат Ігор Фріс звернувся до уряду та керівництва ДП “Украерорух” з закликом не змінювати режим обслуговування повітряного руху (ОПР) на аеродромі Івано-Франківська з диспетчерського на польотно-інформаційне. Це спричинить припинення міжнародного авіасполучення.

Депутатське звернення Ігоря Фріса до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і керівника ДП «Украерорух» Андрія Ярмака «Щодо недопущення зміни виду ОПР на аеродромі м. Івано-Франківськ» підтримали й інші нардепи від області, пише Ратуша з посиланням на Курс.

У зверненні йдеться, що рішення ДП «Украерорух» перевести аеродром Івано-Франківська з диспетчерського обслуговування на польотно-інформаційне (AFIS) матиме катастрофічні наслідки для авіасполучення і статусу аеропорту як міжнародного. Як писав КУРС, з подібними вимогами до ДП “Украерорух” днями звернулися працівники франківського аеропорту.

“Відповідно до п. 29.1. Правил обслуговування повітряного руху на цивільних аеродромах України, затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України 23.06.2010 N 383, аеродроми, на яких за рішенням Державної авіаційної адміністрації немає потреби в забезпеченні аеродромного диспетчерського обслуговування або його наданні протягом усієї доби, визначаються як аеродроми AFIS. Аеродроми, на яких виконуються міжнародні регулярні польоти, не можуть бути визначені як аеродроми AFIS. Таким чином, оскільки на аеродромі Івано-Франківська виконуються міжнародні регулярні польоти, то визначення на ньому польотно-інформаційного обслуговування (AFIS) є необґрунтованим та таким, що суперечить вищевказаним правилам. Більше того, переведення аеродрому Івано-Франківська з диспетчерського обслуговування на польотно-інформаційне (AFIS) може призвести до припинення регулярних внутрішніх та міжнародних рейсів, адже жодна іноземна авіакомпанія не буде виконувати рейси на аеродром м. Івано-Франківська із таким видом ОПР. Слід зазначити, що мотивом для прийняття такого рішення ДП «Украерорух» могло стати віднесення аеродрому м. Івано-Франківськ до переліку аеродромів із малою інтенсивністю, що є необґрунтованим з огляду на те, що на ньому регулярно виконуються як внутрішні, так і міжнародні польоти”, – пише Ігор Фріс.

Нардеп нагадує, що навіть в період пандемії COVID-19 міжнародний аеропорт Івано-Франківськ ввійшов в топ-10 найбільш завантажених аеропортів України (за 2020 рік – 808 польотів). Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ має вигідне місце розташування, необхідну матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал, що дає змогу в тому числі забезпечити потік туристів у Прикарпатський регіон. Рішення ДП «Украерорух» про зміну виду ОПР позбавить регіон можливості подальшого розвитку туризму та залучення інвестицій, що негативно відзначиться на соціально-економічному розвитку цілого регіону, який і на сьогодні потерпає через наслідки обмежень Уряду, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

ДО ТЕМИ: Франківський аеропорт увійшов у десятку лідерів за кількістю польотів

Тому автор звернення Ігор Фріс та інші народні депутати від Прикарпаття просять главу уряду не допустити переведення аеродрому Івано-Франківська з диспетчерського обслуговування на польотно-інформаційне та вжити заходів для забезпечення подальшої безперебійної діяльності аеродрому з виконанням регулярних внутрішніх та міжнародних рейсів.

Нагадаємо, під час першого робочого візиту на Прикарпаття президент Зеленський домовився з Шевченком про реконструкцію франківського аеропорту

А 18 листопада минулого року на черговому засіданні уряд затвердив перелік пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року. Серед них – аеропорт Івано-Франківськ. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм