Прикарпатські депутати хочуть повернути християнську етику в школи

Прикарпатські депутати хочуть залишити в школах предмет “Християнська етика”.

Про це йшлося на засідання 36-сесії обласної ради, пише Ратуша.

З цього приводу народні обранці звернулися до президента та Верховної Ради.

На їх думку, в Івано-Франківській області з 1992 року виробився позитивний досвід вивчення курсу «Основи християнської етики» у закладах освіти, який супроводжується розробкою підручників та методичних матеріалів для учнів, учителів.

У сучасній освітній системі потрібно зберегти і розвинути цей унікальний потенціал ціннісного виховання, забезпечуючи системність і послідовність. Однак, на державному рівні не передбачено обов’язкове вивчення «Основ християнської етики», що унеможливлює духовного, морально-етичного виховання дітей, йдеться у зверненні.

Депутати переконані, що вивчення християнської етики не ставить за мету залучення до певної конфесії, а веде учнів до пізнання морально-етичних основ життя; сприяє вихованню поваги до свободи совісті, релігійних і світоглядних переконань інших, здатності до співжиття в поліконфесійному українському суспільстві.

У зв’язку з цим, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, пропонуємо вивчити і позитивно вирішити питання стосовно введення в Державні стандарти загальної середньої освіти (за рахунок інваріантної складової) предмета «Основи християнської етики». Предмет «Основи християнської етики» можна максимально інтегрувати у інші освітні галузі, водночас надзвичайно важливо зберегти його цілісність, яка найкраще передає картину світу в його повноті, – говориться у документі.

За звернення проголосували 57 депутатів.

Звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Текст звернення оприлюднити на інтернет-сторінці обласної ради та в інших засобах масової інформації, – ідеться у документі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм