Прикарпатські депутати просять ЦВК роз’яснити виборцям особливості голосування за новою системою

Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до уряду і ЦВК з проханням роз’яснити виборцям особливості голосування 25 жовтня.

Відповідне звернення на сесії від імені депутатів зачитав представник команди “За майбутнє” Микола Палійчук, пише Ратуша.

«25 жовтня 2020 року вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів відбуватимуться на принципово нових підходах виборчого законодавства, основи якого закладено Виборчим кодексом України. Однією з особливостей цих виборів є те, що голосування у територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше буде відбуватися за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій», – йдеться у зверненні.

ДО ТЕМИ: ЦВК затвердила форми та кольори виборчих бюлетенів. ФОТО

На думку депутатів, лише приблизно 10 відсотків опитаних респондентів ствердно відповіли, що знають яким чином голосувати і заповнювати бюлетені на виборах 25 жовтня 2020 року.

«Більшість громадян не розуміють новацій нинішнього виборчого законодавства та яким чином здійснювати свій вибір, що призведе до непорозумінь під час голосування, знизить ефективність роботи дільничних виборчих комісій під час голосування та підрахунку голосів і, як наслідок, поставить під сумнів результати волевиявлення громадян в цілому. Враховуючи вищенаведене, та з метою уникнення непорозумінь під час виборчого процесу просимо посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян, в тому числі шляхом виготовлення відеороликів, презентаційних матеріалів, трансляцій в засобах масової інформації тощо, які б наочно демонстрували виборцям процедуру заповнення бюлетенів для голосування, передбачену новим виборчим законодавством в Україні», – говориться у зверненні.

Загалом, на 37-у сесію обласної ради винесено понад шість десятків питань.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм