Прикарпатські депутати проситимуть в Уряду кошти на ІФА-тести для медиків

Депутати Івано-Франківської облради підготували звернення ради до Уряду та Верховної Ради щодо безкоштовного тестування медичних працівників методом імуноферментного аналізу.

Про це йшлося під час 37-ї сесії Івано-Франківської обласної ради, пише Ратуша.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася в області з проведенням обов’язкового тестування медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, та інших медичних працівників  відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від  16.06.2020. № 1411 “Про  внесення змін до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”, – йдеться у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скасування ЗНО з літератури несе пряму загрозу освітній реформі, – Микола Палійчук 

В Наказі зазначено, що медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або здійснюють догляд за хворими на COVID-19, один раз на 14 днів підлягають тестуванню методом імуноферментного аналізу,  а інші медпрацівники – один раз.

На сьогодні тестування медичних працівників здійснюється власним коштом закладів охорони здоров’я.

ДО ТЕМИ: Прикарпатські депутати просять ЦВК роз’яснити виборцям особливості голосування за новою системою

Оскільки Міністерство охорони здоров’я України декларує тестування медичних працівників як обов’язкове, а обсяг його вимагає значного фінансового ресурсу, то депутати Івано-Франківської облради просять передбачити в Державному бюджеті закупівлю тест-систем для проведення тестування медичних працівників методом імуноферментного аналізу, або виділити цільові кошти  місцевим бюджетам на їх придбання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм