Івано-Франківська облрада виступила проти “драконівських” тарифів на енергоносії. ФОТО

Запровадити річний мораторій на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та НКРЕКП, якими з 1 січня було підвищено тарифи на газ, його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду. З ініціативи депутатів від партії «За майбутнє» таке звернення до керівництва держави на позачерговому засіданні сьогодні підтримала Івано-Франківська облрада. 

На сесії були присутні 73 народні обранці, пише Ратуша.

Також на сесії присутній голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук.

ДО ТЕМИ: Комунальні протести на Прикарпатті: люди масово перекривають дороги. ФОТО/ВІДЕО

Звернення з трибуни зачитав перший заступник голови облради Василь Гладій.

Ми розглядаємо актуальне питання для всіх українців, особливо у сьогоднішніх умовах: тривалого карантину, зростання безробіття та рівня бідності, падіння економіки. Українці по всій країні виходять на мітинги, перекривають дороги з єдиною вимогою – знизити тарифи. Люди у відчаї, адже їм просто не залишили вибору. Реагуючи на звернення наших краян, з метою недопущення підвищення цін на енергоносії, депутатські фракції обласної ради ініціювали проведення сесії щодо розгляду відповідного питання. Цей проєкт рішення опрацьований та підготовлений у відповідній редакції робочою групою з представників всіх депутатських фракцій облради,- зауважив Василь Гладій.

ДО ТЕМИ: Влада Івано-Франківська протестуватиме проти підвищення комунальних тарифів

Депутати висловили глибоке обурення ситуацією, яка склалася навколо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення від 5 до майже 50 відсотків.

В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників у всіх сферах життєдіяльності українців Президент України та Прем’єр-міністр України підготували черговий “новорічний подарунок” для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги та засвідчивши у такий спосіб реальну “турботу та підтримку” українців від найвищих керманичів держави, – йдеться у зверненні.

Депутати констатували факт, що подорожчання вартості комунальних послуг в умовах економічної і політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти народу України.

Встановлення граничної ціни на газ та рекомендації щодо зменшення вартості транспортування газу не мають носити ситуативний характер, оскільки це жодним чином не вирішує проблему в цілому, а повинні бути прогнозованими та економічно обґрунтованими, – переконані обласні обранці.

Відтак вимагають в президента України Володимира Зеленського Верховної Рад України та Кабміну за період мораторію розробити чіткий та адекватний механізм функціонування ринку газу в Україні, який виключатиме можливість будь-яких зловживань постачальниками природного монопольного становища, яке призводить до підвищення цін для населення.

Окрім цього, вимагають підготувати та ухвалити зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, які передбачать достатнє виділення коштів на пільги та субсидії.

Також серед вимог Івано-Франківської облради і здійсненні перевірки законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Текст звернення

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, представляючи інтереси виборців краю, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення. В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників у всіх сферах життєдіяльності українців Президент України та Прем’єр-міністр України підготували черговий “новорічний подарунок” для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги та засвідчивши у такий спосіб реальну “турботу та підтримку” українців від найвищих керманичів держави. Натомість констатуємо той факт, що всупереч офіційних обіцянок керівництва держави зменшити вдвічі тарифи на тепло, Уряд та підзвітні йому органи виконавчої влади піднімають вартість тарифів на енергоносії для споживачів від 5 до майже 50 відсотків…

У таких умовах Івано-Франківська обласна рада як найвищий представницький орган місцевого самоврядування Прикарпаття в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України, враховуючи думку та потреби громадян, з метою досягнення балансу інтересів споживачів комунальних послуг, суб’єктів господарювання та держави, вимагає:
1. Запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду.
2. За час дії мораторію розробити чіткий та адекватний механізм функціонування ринку газу в Україні, який виключатиме можливість будь-яких зловживань постачальниками природного монопольного становища, яке призводить до підвищення цін для населення.
3. Підготувати та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреб соціально незахищених верств населення у пільгах та субсидіях.
4. Здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
5. Верховній Раді України в найкоротші строки розробити та прийняти закон про впровадження єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги.

ДО ТЕМИ: Регулятор схвалив зниження тарифів на розподіл для “Івано-Франківськгаз” і “Тисменицягаз”

Ухвалили звернення 67 голосами депутатів Івано-Франківської обласної ради. Утримались від голосування обранці від політичної партії “Слуга народу”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм