Прикарпатські вчені переробляють отруйний борщівник на крафтовий папір. ФОТО

Вчені Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу винайшли спосіб переробляти борщівника Сосновського та сильфії пронизанолистої на папір.

Автор ідеї – студент групи Ек-17-1 Інституту економіки та менеджменту  ІФНТУНГ Роман Сав’юк, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу університету.

В наш час для виробництва паперу більшість підприємств використовує деревну целюлозу для виробництва паперу, а це, як відомо, тягне за собою певну частку у вирубуванні лісів. Ми ж пропонуємо альтернативу з використанням целюлози рослин, які щорічно відновлюються.

Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави,- каже Роман Сав’юк.

ДО ТЕМИ: Доцентка Прикарпатського університету увійшла у ТОП-10 успішних вчених-жінок України. ФОТО

Очолила наукові дослідження професорка кафедри хімії Мирослава Полутренко, а головними дослідниками стали викладачі кафедри – доцент Галина Грицуляк та асистент Андрій Коцюбинський.

Наш проєкт насамперед полягає у вирішенні  питання розробки нових енергозберігаючих та економічно недорогих способів одержання целюлози з власних сировинних запасів України. Наступним етапом є проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно з стандартами.

Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємось, що вони матимуть вже у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність,- додає засновник проєкту.

ДО ТЕМИ: Франківські винахідники виготовили перших 30 безконтактних дезінфекторів. ВІДЕО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм