Донорам Прикарпаття відшкодували майже 400 тисяч гривень

На Прикарпатті впродовж року донорам відшкодували 390 тисяч гривень у межах цільової програми розвитку донорства крові. Ця програма – єдина в Україні, яка фінансується з обласного бюджету.

Про це повідомила лікарка-методистка комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний центр служби крові Івано-Франківської обласної ради” Любов Грицишин, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Ми маємо додаткові кошти, які скеровуються на найбільш нагальні проблеми нашої служби для того, аби покращити якість, доступність обслуговування населення, яке виявило бажання стати донорами, а також створення необхідних умов для їхнього перебування у нашому закладі, забезпечення розхідними матеріалами для обстеження донорів і крові, – розповідає Любов Грицишин.

Не зважаючи на пандемію, центру вдалося відшкодувати оплату за харчування донорам. Починаючи з 2019-го року, розмір цього відшкодування для кожного донора складає 75 гривень. Це 390 тисяч у рік, які були передбачені в програмі.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті масово звільняються медпрацівники: відмовляються працювати з хворими на COVID-19

Також вдалося закупити обладнання для вдосконалення процесу заготівлі крові – ваги-помішувачі, запаювачі трубок, усі розхідні матеріали для роботи такого обладнання як сепаратор клітин крові, придбання необхідних засобів індивідуального захисту для працівників установи.

Ми за кошти державного бюджету отримуємо тільки контейнери для заготівлі крові і контейнери для заготівлі плазми, а також тест-системи для обстеження крові на гемотрансмісивні інфекції – гепатити В, С сифиліс і СНІД. 80 % цих розхідних матеріалів отримуємо за кошти з держбюджету. Все решта закуповуємо за гроші з бюджету нашого закладу, – каже Любов Грицишин.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм