Прикарпатський підприємець заплатить майже 100 тис. грн за неоформленого працівника

На одному з підприємств Прикарпаття під час перевірки виявили неоформленого працівника і зобов’язали сплатити штраф. Проте підприємець вирішив оскаржив це рішення через суд.

Верховний суд України відхилив цей позов, пише Ратуша з посиланням Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Під час проведення інспекційного відвідування одного з підприємств області, яке займається пасажирськими перевезеннями, в тому числі міжнародними, державними інспекторами праці встановили факт використання праці працівника без належного оформлення трудових відносин, – йдеться у повідомленні.

На підприємця наклали штраф в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення – 96 000 гривень.

Не погодившись із цим рішення, він оскаржував постанову про накладення штрафу у судових інстанціях. Проте Верховний суд відмовив у задоволені позову.

ДО ТЕМИ: Прикарпатські слідчі допомогли викрити посадовців, які вимагали 10 тисяч доларів хабаря 

Тоді підприємець подав заяву про перегляд постанови Верховного суду у зв’язку з нововиявленими обставинами, а саме внесення змін до статті 265 КЗпП України у бік зменшення розміру штрафів за порушення трудового законодавства.

Ухвалою Верховного суду заяву підприємця про перегляд за нововиявленими обставинами залишили без задоволення. Так, Верховний суд в Ухвалі наголосив, що колегія суддів відхиляє посилання заявника на пом’якшення відповідальності, як фізичних, так і юридичних осіб, у вигляді штрафу, оскільки спірні правовідносини та винесення оскаржуваної постанови відбулося до внесення змін у статтю ЗУ, – зазначили у повідомленні.

Таким чином, суд найвищої інстанції надав належну правову оцінку правомірності дій та висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю, а постанова про накладення штрафу підлягає обов’язковому виконанню.