Прикарпатський підприємець заплатить понад 750 тис. грн штрафу за неоформлених працівників

Під час перевірки Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області у підприємця виявили працівниць без належного оформлення трудових відносин.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу обласне Управління Держпраці.

У вересні 2019 року під час інспекційного відвідування інспектор встановив, що підприємець приховав трудові відносини з шести найманими працівницями шляхом укладання цивільно-правових договорів, чим порушив частину 3 статті 24 КЗпП України, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку із виявленим порушенням його оштрафували на суму 751 140 гривень.

Не погодившись із рішенням, підприємець оскаржив у суді постанову про накладення штрафу. За результатами розгляду справи Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовільнив позов підприємця – постанову про накладення штрафу скасували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті засудили чоловіка, який до смерті побив власну матір

Своєю чергою Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області не погодилося з цим рішенням і подало апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду, яку суд задовільнив.

Так, Восьмий апеляційний адміністративний суд у Постанові наголосив, що договори додані позивачем до позовної заяви відрізняються від тих, що надавалися при інспекційному відвідуванню, зокрема, в частині обов’язків виконавців виконати чітко визначений обсяг роботи. Апеляційний суд погодився з доводами Управління Держпраці, що відмінності у договорах свідчать про терміновість їх доопрацювання та переукладання сторонами з метою приховування факту порушення трудового законодавства, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, підприємцю все ж доведеться заплатити штраф.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм