Прикарпатська благодійна організація не отримає грошей від казначейства. ВІДЕО

Окружний адміністративний суд Івано-Франківської області відмовив у позові благодійній організації “Українська благодійницька мережа” до обласного казначейства. 

Журналістам Суспільного керівник організації Василь Футерко повідомив, що ще не вирішив, чи подаватиме апеляцію, пише Ратуша.

Благодійники подали позов до обласного казначейства через те, що їм не перерахували гроші за надання соціальних послуг у січні-квітні 2020 року. Виявилося, що установа не зареєструвала акти виконаних робіт за цей період.

Було питання про те, чи передбачалася умовами тендеру, який оголошував департамент, закупівля соціальної послуги за попередній період з початку року. Замовник мав намір оплачувати соціальні послуги, які були надані до укладення договору, – сказав керівник благодійної організації “Українська благодійницька мережа” Василь Футерко.

ДО ТЕМИ: На Тлумаччині благодійна організація подала у суд на обласне Держказначейство. ВІДЕО

Головний спеціаліст юридичного відділу обласного казначейства Оксана Гамуляк розповіла, що договір про надання послуг уклали у травні, тому саме з цього періоду він набуває чинності. З травня і до сьогодні казначейство виплатило гроші благодійній організації.

Вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування збитків за господарськими зобов’язаннями, які взяті розпорядником бюджетних коштів, або з перевищенням повноважень, встановлюється цим кодексом і законами. Ми вважаємо, що департамент взяв бюджетні зобов’язання, які вони зазначають в кошторисі без відповідних повноважень, – зазначила Оксана Гамуляк.

Під час засідання вперше взяла участь третя сторона – департамент соціальної політики облдержадміністрації. Департамент виступив на стороні позивача. Юрисконсульт департаменту соціальної політики облдержадміністрації Володимир Фіголь каже, що самостійно висувати позов департамент не може через брак грошей.

Торги перевіряв офіс аудиторської служби. Можна подивитися на ProZorro щодо порушень. Порушень договору чи тендерної документації аудиторська служба не виявила, – зазначив Володимир Фіголь.

Суд вирішив не задовольняти позов благодійної організації. Суддя порадив Василю Футерку вимагати відшкодування грошей, а не реєстрації актів виконаних робіт у казначействі. Василь Футерко сказав, що незадоволений пасивністю департаменту соціальної політики ОДА в судовому засіданні.

Із самого початку були дві думки, власне, в який спосіб ми маємо захищати наші інтереси: чи подавати позов до казначейства, чи подавати позов до департаменту. Враховуючи те, що, на нашу думку, департамент зробив всі необхідні дії, ми спершу подали позов до казначейства. Чи будемо оскаржувати? Кінцеве рішення буде, коли отримаємо повний текст судового рішення і зможемо з ним ознайомитися, – додав Василь Футерко.

Будинок для сиріт з інвалідністю “Оселя віри, надії, любові” запрацював у липні минулого року. Це перший в Україні будинок підтриманого проживання. Заклад створили БО “Українська Благодійницька мережа” та обласний департамент соціальної політики.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм