Прикарпатка створює дизайнерські чохли для зброї. ФОТО

Унікальні чохли майстриня створює на горищі дому.
Унікальні чохли майстриня створює на горищі дому.

П’ять років прикарпатка Євгенія Єйдер виготовляє у сімейній кузні чохли для холодної зброї.

Після повені жінці довелося свою майстерню перенести додому. Зараз виробництво “одягу” для зброї налагодила на горищі будинку, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Зараз Євгенія Ейдер створює чохли для двох ножів. Початкова заготовка для ножа Боуї вже є.

“Цей ніж – з бивня мамонта та дамаської сталі. Це (ред. заготовку чохла) я зараз відформувала. Тут буде ручка підвісна. І зараз я його буду тіснити”, – розповідає про процес роботи мисткиня.

Спочатку майстриня змочує майбутній виріб, потім формує краї чохла та середину. Розповідає, що внутрішня частина буде світлішою, а от боки виробу зробить темнішими.

Ідея дизайну чохлів з’являється тоді, коли Євгенія бачить, для якої зброї їх виготовлятиме.

Як виглядатиме “одяг” цього ножа з вуглецевої сталі Євгенія теж уже знає: “Ця шкіра буде пофарбована в чорний колір, потім я візьму грубу наждачку і цю чорну фарбу потру. Залишаться такі білі пошкрябані сліди. Потім я це покрию “фінішем” спеціальним. І прошию чорною ниткою”.

Прошиваючи кожен виріб, потрібно бути дуже обережним через надзвичайно гострі голки, розповідає майстриня. Коли під час шиття вона вколює палець – не засмучується, бо вірить в особисту прикмету: “Якщо я вколюся і потече кров, і я стовідсотково забрудню шкіру виробу, то знаю, що мій виріб сподобається, от дуже-дуже”.

Загалом, робочий день Євгенії Ейдер починається о 18:00 і триває до 02:00. Кількість виготовлених чохлів за цей час залежить від розміру зброї, від матеріалу, з якого планує робити футляр та від складності дизайну. Каже, щоб “одягнути” такий кортик, потрібно один робочий день.

Себе й свою майстерню Євгенія Ейдер називає фінальною точкою. Адже всі готові роботи чоловіка, коваля Дмитра Ейдера, потрапляють до неї. Вона “одягає” їх, фотографує та відправляє замовникам.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм