Прикарпатець збудував 150-метровий паркан із пляшок. ФОТО

Скляний мур має понад 150 метрів завдовжки, пів метра завширшки та 1,5 метра заввишки.
Скляний мур має понад 150 метрів завдовжки, пів метра завширшки та 1,5 метра заввишки.

Майстер з с. Назвисько Городенківського району Василь Садов’як вимурував 150-метровий паркан зі скляних пляшок.

В селі жартома огорожу назвали “великою незвиською стіною”, пише Ратуша з посиланням на сайт ПІК.

У мене була кам’яна огорожа. Такі здавна клали в Незвиську, бо каменю в нас вдосталь, і кожен старався викласти перед хатою “гідний мур”. По цьому навіть визначали, чи добрий господар живе в тій чи іншій хаті, чи так собі — середнячок. З часом мій кам’яний паркан постарів посірів та змалів, бо камінь викришився, — розповів пан Василь.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Франківські винахідники створили мобільну станцію для оцінки якості повітря. ФОТО

За словами доньки майстра Галини Філіпової, її батько з телебачення, з газет і журналів дізнався, що можна збудувати огорожу з пляшок. Про свій задум розповів родичам.

Першим допоміг йому брат Микола, який після п’яти весіль своїх дітей мав удома, в селі Космач, на Косівщині, кілька сотень пляшок з-під шампанського. З цих пляшок батько і спорудив одну частину муру й підмурівки для квіткових клумб, – зазначила донька.

Згодом він вирішив обгородити пляшками всю господу, розповіла Галина. Та скляного “будматеріалу” вже не було. Тому пляшки з-під пива, води, горілки, вина, мінеральної води на інші дві частини паркана довелося збирати у ярах, на полях, вулицях, на берегах потічків та річки, біля магазинів у рідному, а згодом і у сусідніх Луці та Воронові.

Зовнішній бік муру майстер-самоук зробив таким, що видно всі денця пляшок. У деякі господар  запхнув блискучі обгортки від цукерок й шоколаду. Внутрішній бік огорожі замастив будівельним розчином. Тому, коли ви на подвір’ї, розповів пан Василь, то ні за що не здогадаєтеся, що у паркані замуровані пляшки:

Я зробив так для того, щоби загерметизувати “шийки”. Якби залишив їх відкритими, то при кожному подуві вітру, я мав би тут таку “музику”, що всі сусіди б порозбігалися, та й мені б життя не було.

Скляний мур має понад 150 метрів завдовжки, пів метра завширшки та 1,5 метра заввишки.

Господар каже, що охоче поділиться своїми знаннями та уміннями з кожним, хто захоче спорудити біля свого обійстя скляний паркан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську відкрили лабораторію для виробництва енергії зі сміття. ВІДЕО

Також додає, що такі огорожі ще й економічно та екологічно вигідні, бо у селах та містах зменшиться сміття, і люди не витрачатимуть шалені гроші на матеріали для парканів

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм