Прикарпатець виростив шість гектарів лохини

Прикарпатець Любомир Вінтоняк посадив шість гектарів лохини.

Починав чоловік з 30-ти кущів, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Перші саджанці привіз з Польщі ще 15 років тому, але справа не пішла.

Коли почав вивчати, посадив свої перші 30 корчів біля батькової хати. Три-чотири роки спостерігав і зрозумів, що це культура, яка мені подобається, яку я люблю. Закохався в неї і все, – розповідає Любомир Вінтоняк.

Обрав лохину, бо вона невибаглива.

Надзвичайно корисна та невибаглива, окрім води. Не хворіє, мінімум проблем з нею. Єдиний недолік – великі вкладення, – каже Любомир.

За його словами, кислий ґрунт та вода – запорука успіху:

Помилка людей, які садять саджанці:
-Та я поливаю. – Як ти поливаєш? – Та раз на тиждень, шлангом.
Що виходить? Вода вся стікає з горба вниз. Сюди не потрапляє, бо тут поверхня тверда. Вся вода освоюється землею, а під коренем – сухо. Також важливо поставити її в правильний субстрат – торф. Різна органіка, яка може бути: хвойний опад з лісу, торф з тирсою.

На полі Любомира п’яти-, шестирічні саджанці. Кожен щоденно потребує від п’яти до десяти літрів води.

З одного куща чоловік планує зібрати від півтора до двох кілограмів ягід.

Чоловік каже, розширювати плантацію поки не планує.

Вистачає. Завдяки моїм друзям з Польщі, які допомагають та консультують мене, знаю, що є чіткі умови і два типи подальшого розвитку. Нормально можна доглянути тільки до десяти гектарів. На вісім-дев’ять гектарів треба мінімум 80 працівників на збір, коли їй вже 15-20 років. Дати раду з цими людьми не реально. Тоді другий етап – більше 60 гектарів. Для цього потрібен повністю атоматизований збір і посадка. Це вже має бути потужне виробництво, комбайни для збору та спеціальні сорти лохини для них, – розповідає Любомир Вінтоняк.

Зараз лохина росте на шести гектарах, до кінця року засадить ще три-чотири. У перспективі розраховує на 22-25 тонн врожаю.

Я не ставлю ціллю конкуренцію. В мене, напевно, більша ціль – щось виростити. Як наші предки казали: “Збудувати хату, виростити сина і посадити сад. От, напевно, цього принципу я дотримуюся, – ділиться Любомир Вінтоняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатцям на замітку: що робити, якщо ви повернулись з “червоної зони”

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм