Прикарпатський фермер вивів власну породу овець. ФОТО

Загалом чоловік тримає кілька десятків порід овець.
Загалом чоловік тримає кілька десятків порід овець.

Фермер Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу, яка пристосована для проживання в українських Карпатах.

Про це фермер розповів інформаційному агентству «AgroNews.ua», інформує Ратуша.

Я умудрився акліматизувати європейських тварин для проживання в українських горах. Люди привозили тварин, але вівці не витримували клімату і помирали. Формула мого успіху дуже проста  – 5 років просидів у гною з вівцями, тому що треба було ці вівці перепустити через руки. Потрібно досліджувати кожну тварину і допомогти тим вівцям, які зможуть жити в наших умовах та вибракувати тих, хто не зможе жити в карпатських умовах, – розповів пан Василь.

Загалом чоловік тримає кілька десятків порід, деякі з них екзотичні. Фермер бував в інших країнах та вивчав специфіку іноземного вівчарства.

Три роки тому я продав барана туркам. І до мене приїхали науковці та консул з пропозицією вивести таких самих баранів у Туреччині. Мені запропонували грант в рамках держпрограми Туреччини. Я міг би стати мільйонером, якби поїхав у Туреччину. Але залишився в Україні, щоб результати моєї роботи були національним досягненням та щоб розвивався український бренд, розвивався мій край, – прокоментував фермер.

На сьогодні Василь Стефурак єдиний в Україні, хто робить хамон з баранини. Він розповів, що самим рецептом з ним поділився австрійський фермер. Це фамільний рецепт, якому сотні років.

Відкрию деякий секрет, на приготування хамону потрібно 3 місяці, додаючи тільки натуральні інгредієнти. Мої вівці харчуються тільки травою, отже мій хамон відповідає старовинному австрійському рецепту. Зараз я розпочинаю роботу з молоком та сиром, а до цього займався тільки м’ясом, – зазначив Василь Стефурак.

Проте, на розвиток галузі потрібне додаткове фінансування. Тому вівчар надіється, що держава його підтримає, адже хоче, щоб українці конкурували на світовому ринку, маючи такий потенціал.

Довідка: Василь Стефурак – Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в  рідному краї Коломиї, здобув значних успіхів селекціонуючи овець.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм