Похід в Карпати: як туристові правильно підготуватися до мандрівки. ВІДЕО

Тільки за літній період гірські рятувальники здійснили 75 виїздів, під час яких надали допомогу 115 особам..
Тільки за літній період гірські рятувальники здійснили 75 виїздів, під час яких надали допомогу 115 особам..

Як свідчать конкретні факти, дуже часто мандрівники під час подорожей гірськими схилами потрапляють в різні надзвичайні ситуації. Щоб уникнути ситуацій, небезпечних для життя та здоров’я, кожен турист повинен добре ретельно готуватись до походу та неухильно дотримуватись правил поведінки під час сходження.

Про те як підготуватися та спланувати мандрівку правильно розповів начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Тарас Бринда, пише Ратуша з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Тільки за літній період гірські рятувальники здійснили 75 виїздів, під час яких надали допомогу 115 особам, 12 з яких отримали травми.

ДО ТЕМИ: Віртуальні Карпати: скоро на Говерлу можна буде піднятись, не виходячи з дому. ВІДЕО

За його словами, перед тим, як відправлятися у мандрівку гірської місцевості, в першу чергу потрібно обрати відповідний маршрут, який відповідатиме досвіду, знанням та наявному спорядженню.

Необхідно планувати мандрівку відповідально. Вивчити маршрут: де він починається, як проходитиме і де закінчується. Бути належним чином екіпірованим. І дізнатися актуальний прогноз погоди перед виходом. Мандрівку варто перенести, якщо погода не сприятлива, – розповів Тарас Бринда

Також, зазначив він, бажано повідомити гірський пошуково-рятувальний підрозділ в зоні якого пролягатиме маршрут про те, коли та куди виходить група і коли планує повернутися. Обов’язково уточнити їхні номери телефонів, щоб можна було, в разі чого, звернутися по допомогу.

ДО ТЕМИ: Скільки вартує тиждень відпустки для сім’ї в Яремче 

Зареєструвати мандрівку можна на сайтах обласних управлінь ДСНС, де є відповідний розділ “реєстрація туристів“. Або ж зателефонувати на відповідні відділення за вказаними на сайті номерами телефонів та надати інформацію в телефонному режимі.

Завжди має бутит Power Bank, оскільки покриття в горах погане і нестабільне, відповідно, телефони швидко розряджаються. І треба вивчити маршрут, в яких ділянках є покриття мобільного оператора, – додав пан Тарас.

В Карпатах є марковані туристичні маршрути, позначені різними кольорами. Якщо червоний колір – то це основний протяжний маршрут; синій, зелений або чорний – другорядні, вони менш протяжні; жовті – сполучні ділянки між двома маршрутами.

Найголовніше – це відповідне зручне взуття, придбати яке можна в туристичних магазинах. Друге – це особисте спорядження: вітро- і водозахисний одяг та рюкзак. Одяг складається з шарів – базовий, проміжний-утеплюючий і верхній. Взимку ще плюс один утеплюючий четвертий шар, – розповів Тарас Бринда.

Коментар начальника 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Бринди Тараса Івановича

Хоч літо і закінчилось, гори Карпати продовжують манити до себе туристів з усієї країни. Та як свідчать конкретні факти, дуже часто мандрівники під час подорожей гірськими схилами потрапляють в різні надзвичайні ситуації. Тільки за літній період гірські рятувальники здійснили 75 виїздів, під час яких було надано допомогу 115 особам, 12 з яких отримали травми. В таких випадках працівники служби порятунку надають першу долікарську допомогу, коли це потрібно, після чого, несучи потерпілого на ношах, здійснюють спуск з гори до місця, до якого може дістатися карета швидкої невідкладної медичної допомоги. Складність такої роботи важко переоцінити. Щоб уникнути ситуацій, небезпечних для життя та здоров’я, кожен турист повинен добре усвідомлювати всю небезпеку, яка може чекати на нього в горах, ретельно готуватись до походу та неухильно дотримуватись правил поведінки під час сходження, про які розповів начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Бринда Тарас Іванович.

Опубліковано Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Четвер, 3 вересня 2020 р.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм