Потребує мало енергії та газу: у Франківську будують унікальний пасивний будинок. ВІДЕО

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сьогодні відвідав унікальну будівлю, яку навіть в морози практично не треба опалювати.

Це так званий пасивний будинок, який звів один з місцевих підприємців Микола Яцинович, пише Ратуша.

Чоловік відремонтував пам’ятку архітектури, створивши там унікальний будинок по принципу пасивного дому. Наразі завершується його реконструкція.

Тут має бути і музей, і магазин. Сімейний бізнес. Магазин тканин, все що стосується вишивки, трикотажу. Це буде трьохповерховий будинок. До речі, був вдома в Миколи Ярополковича і там теж пасивний дім. А тепер цей проект, яким він 7 років займається, – розповів Марцінків.

За словами пана Миколи, ззовні він виглядає як звичайний будинок, але насправді збудований таким чином, що потребує дуже малої кількості енергії для охолодження чи підігріву будівлі, не потребує газу та електрокотлів, тепла від електролампочок достатньо, щоб у будинку була комфортна температура до 18°C.

Це все завдяки німцям, які придумали цю технологію, як будувати ці будинки. Німецькі технології, німецьку інженерію ми використовуємо нашими руками, нашими майстрами, – зауважив підприємець.

Також додав, що такі будинки є дуже екологічні, дешеві в експлуатації, оскільки рік експлуатації вартуватиме 1 тисячу гривень для 700 м².

Більше дивіться у відео:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм