«Потрапивши сюди, я полюбила це чарівне місто!»: яким бачать Франківськ іноземці

Івано-Франківськ – багате культурою місто, сповнене мистецтва, поезії та вишуканості. Місто для життя, з великою кількістю ініціатив для його покращення.

І це надихає. Своїми враженнями про Івано-Франківськ поділилися закордонні гості, яким з різних причин доводилося жити в обласному центрі Прикарпаття.

ДО ТЕМИ: Франківськ – найкраще місто для бізнесу за версією “Forbes Ukraine”. ФОТО 

Іноземці, які регулярно навідуються до Франківська, зазначають, що місто дуже швидко розвивається, а мешканці гостинні і завжди готові допомогти.

Проте згадують і про негативні сторони, зокрема: «маленькі жовті автобуси», які у поганому стані, недостатня кількість закладів харчування, де меню було б перекладене англійською та відсутність в кінотеатрах англомовних фільмів. І загалом, зазначають, що важко знайти у місті людей, з якими можна спілкуватися англійською. 

Паскаль, який родом з Італії, має дружину франківку. Розповідає, що кожного року вони, як мінімум на два місяці, приїжджають до Івано-Франківська. Так уже 13 років.

За його словами, місто досягло успіхів у багатьох сферах та розвивається дуже швидко: асфальтовані дороги з облаштованими пішохідними та велодоріжками;  вуличне освітлення; бари, кафе та ресторани, які адаптовані до європейських стандартів; ярмарки та фестивалі, які просувають місцеву продукцію.

Захоплює вулиця Незалежності, «стометрівка», якою я із задоволенням прогулююся, оглядаючи фонтан, фасад мед університету, площу біля Катедрального собору. Багато музеїв, відпочинкових зон, затишних кафе та піцерій, де можна відпочити. Дуже подобається перевтілення старого базару у новий, гарно облаштований Центральний ринок. Надзвичайна краса парку Тараса Шевченка змінюється з кожним днем. Охайні доріжки, доглянуті квітники, озеро, зони відпочинку. Багато змінилося в кращу сторону. А мешканці добрі та уважні до гостей міста.

А також відзначає, що дуже подобається Музей Небесної Сотні, присвячений подіям на Майдані:

Сподіваюся, ця абсурдна війна закінчиться. України заслуговує на мир і процвітання. А цей музей у Франківську є історичною пам’яттю для майбутніх поколінь.

Проте, за його словами, є і мінуси. Наприклад, наголошує, потрібно повністю переглянути курсування маленьких жовтих автобусів «Богдан»:

Вони старі, знищені і тільки викликають негатив, як у місцевих жителів, так і у гостей міста.

Також додає, що у лікарнях не достатньо уваги і професійності лікарів, щоб надавати допомогу людям, які її потребують. Потрібні нові лікарні, сучасні апарати та всі необхідні ліки.

Також треба замінювати старі лінії електрики і газу на сучасні установки. Особливу увагу звернути на освітлення і благоустрій не лише на головних вулицях, а й між будинками.

ДО ТЕМИ: Ракурс, недоступний звичайному погляду: відомий фотограф показав унікальні світлини Франківська. ФОТО

Поділилася враженнями також студентка Стелла, яка приїхала навчатися у Франківськ з Нігерії.

Івано-Франківськ є гарним маленьким містом. Мені воно подобається в першу чергу тим, що тут я зустріла багато хороших людей, які завжди готові допомогти і дуже гостинні. Жити у Франківську не важко, тому що проживання тут доступне, у порівнянні з іншими містами. Чого не хватає у місті, так це більше торгових центрів та кінотеатрів, де б я могла дивитися фільми англійською мовою.

Фара, яка прибула у Франківськ з Єгипту близько року назад, як волонтер, щоб навчати дітей перших та других класів у англомовній школі «Kaizen» розповідає, що перед тим як їхати сюди, вагалася і сумнівалася чи це безпечно. Та хвилювалася, чи буде з ким поспілкуватися англійською мовою за межами школи.

Я їхала з Каїру, столиці Єгипту, і цей перехід видався мені трохи страшним. Переконало мене те, що знайшла роботу, яку шукала і про яку мріяла, саме у Франківську. Але врешті, потрапивши сюди, я полюбила це чарівне місто!

За її словами, Франківськ – багате культурою місто, сповнене мистецтва, поезії та вишуканості і це додає відчуття, ніби ти вдома. А одним з кращих місць для неї, щоб провести вихідні, є «стометрівка».

Проте, носіїв англійської мови знайти було важко. Більшість з них – студенти-медики та студенти коледжів, які були набагато молодшими за мене. Крім того, ніхто в супермаркетах, громадському транспорті та залізничних станціях не розмовляв англійською, тому мені постійно доводилося користуватися перекладачем. Здається, що місто не може прийняти іноземців, хоча, з іншої сторони, зацікавлене у збереженні своєї культури та лояльності до рідної мови.

Уже пізніше, розповідає Фара, знайшла багато англомовних клубів та заходів, які допомагають іноземцям у знайомстві з іншими людьми. Та шкодує, що не знала про це раніше.

Загалом, як місто для життя, Івано-Франківськ я б точно рекомендувала. Тут є шокуюча кількість ініціатив та організацій, які займаються покращенням міста. Це надихає. І Франківськ завжди займатиме особливе місце у моєму серці, як другий дім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небанальні місця на Івано-Франківщині: що подивитись 

Поділилися своїми враження про місто також двоє викладачів з Техасу, які регулярно приїжджають в Івано-Франківськ, щоб проводити заняття студентам Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – Джон Кук та Девід Глісон.

Я приїжджаю до Івано-Франківська вже більш як п’ять років. І дуже люблю проводити тут час, а що найбільше подобається в місті, так це його мешканці. Перевагою є те, що тут я можу ходити пішки і не потребую транспорту. Хоча була проблема з тим, щоб дістатися до «Метро» без машини. Це було трохи дорого найняти таксі, щоб довезли, а потім або почекали на мене, або повернулися. А також турбує стан доріг. Хоча, в цілому, плюси переважують мінуси. Я завжди буду повертатися і насолоджуватися Івано-Франківськом. Для мене це особливе місце, – зазначив Джон.

Я подорожував Україною з 2014 року. Відвідав кілька міст, але більшу частину часу провів в Івано-Франківську. Я завжди насолоджуюся часом, проведеним в місті, і, зокрема, в університеті, працюючи з франківськими студентами, також насолоджуюся їжею в ресторанах та можливістю скуштувати українські страви. Думаю, єдиний мінус для мене у місті, це недостатня кількість ресторанів, де меню перекладене англійською мовою,  – поділився Девід.

Також відмітив, що не був в Івано-Франківську понад рік, але сподівається повернутися знову навесні наступного року.  

Гавриленко Юлія

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм