“Поезія за межами”: в Франківську розкажуть історії людей з інвалідністю за допомогою театру. ВІДЕО

13-14 вересня у Коледжі фізичного виховання презентують інклюзивний проєкт «Поезія за межами».

В основі сюжету – історія Аліси в країні Див, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Героїня потрапляє до моторошного лісу та провалюється в кролячу  нору. Там їй доводиться зіткнутись з багатьма страхами та перешкодами і врешті знайти у собі сили рухатися далі.

Виконавиця головної ролі Надія Стефурак каже ця розповідь є співзвучною з її особистим досвідом. 22 роки жінка пересувається на візку та попри це займається спортом та допомагає дітям з інвалідністю і на сцені грає себе.

Я теж йшла в ліс і травмувалась, добу в лісі пролежала. Було дуже складно, бо куди ти не їдеш, ти не можеш заїхати в магазин, піти в туалет, – каже Надія Стефурак.

ДО ТЕМИ: Через “червону” зону карантину актори франківського драмтеатру гратимуть вистави у Богородчанах. ФОТО

Якщо для жінки це театральний дебют, то для Павла Гордієнка це можливість повернутись на сцену. Виступи колись були невід’ємною частиною його життя. Раніше чоловік професійно займався танцями.

8 років з балетом по контракту працював в Туреччині. Щодня великі танцювальні шоу, а у 2008 році був у нас виступ на пляжі, шоу на пірсі. Після закінчення номеру треба було стрибнути у воду. Я невдало стрибнув і зламав собі шию. Одна секунда переламала все життя, – каже Павло Гордієнко.

Провідником Аліси в “Країні див” стає кіт. Його роль виконує балетмейстер Василь Гринюк. Для нього цей проєкт також новий мистецький досвід.

Люди звикли одне до одних. І я взагалі часом не бачу різниці між ними, що хтось на візку, а хтось може пересуватись тільки з чиєюсь допомогою, – каже Василь Гринюк.

“Поезія  за межами” розповідає про те, як рухатись далі після важких потрясінь. Головний секрет у тому, щоб відшукати внутрішні сили та однодумців.

Об’єднавшись, вони знаходять у собі спільні сили, – каже режисер-постановщик  Мирослав Гринишин.

Побачити виставу глядачі зможуть 13 та 14 вересня о 18:00 в режимі онлайн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Коломиї проходить виставка Наталії Вовчук й литовської художниці. ФОТО/ВІДЕО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм