18 кілометрів за їжею: як живуть мешканці “відрізаних від світу” прикарпатських сіл

Внаслідок паводку села Бистрецької і Зеленської сільських рад, що у Верховинському районі на Прикарпатті, опинилися “відрізаними від світу”. Негода зруйнувала дороги та мости, які вели до райцентру Верховини.

Марія Максимюк із села Дземброня 26-го червня здолала великий шлях, повідомляє Суспільне.

Зі сином і сестрою жінка пройшла 18 км до Верховини, аби купити речі першої необхідності: медикаменти та продукти. Жінка має інвалідність ІІ групи, тож їй дуже були потрібні ліки.

Марія Максимюк дорогою у Верховину

“Ми отак пролізали… Така велика прийшла повінь, що забрало у селі всі мости, що ідуть до дворів. Окрім того, дороги взагалі позабирало. Ми не могли навіть до магазину вибратися, лише вчора влада якусь переправу зробила. Хоча в магазині нічого нема, ні продуктів, нічого, бо то маленький магазин.

І так ми пішли, як кажуть, у плав по тих дорогах, по тому всьому. Там є по кусочкові дороги, що може одна людина біля краєчку перейти, є куски, що ми взагалі скалою лізли, що взагалі дороги немає, все забрало”, – розповідає Марія Максимюк.

Для того, аби було сполучення із Верховиною, потрібно відновити 5 км дороги місцевого значення Ільці-Буркут, яка знаходиться на балансі обласної ради, розповідає секретарка Бистрецької сільської ради Галина Тануляк.

Дорога до Верховини, фото: Марія Максимюк.

Також негода знищила 3,5 км центральної дороги у селі Бистрець і 4 км – до Дземброні. На цьому шляху є мости, зокрема, три у Дземброні: два пошкоджені, а одного немає взагалі.

“У нас все почалося із 12-го червня, бо то почали зсуви робитися, там десь підмулило. Відколи почалося, то майже постійно працював в урочищі екскаватор, прибирали і прогрібали, бо там був зсув на дорогу. 24-го червня був вертоліт, який доставив медикаменти і частково продукти, забрав породіллю. І сьогодні (26-го червня) теж був вертоліт, привіз продукти: муку, хліб, воду питну”, – розповідає Галина Тануляк.

У Бистреці живе 312 людей, у Дземброні – 247. Від Верховини їх відділяють близько 18-ти км бездоріжжя. Жителям населених пунктів, які входять до Зеленської сільської ради, до неї ще далі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм