Перше на заході України: у Франківську відкривається консульство Хорватії

Сьогодні в Івано-Франківську о 16:00 відбудеться відкриття Почесного консульства Республіки Хорватія.

З цієї нагоди в облдержадміністрації зустрілися заступник міністра МЗС України Євгеній Єнін, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич та керівництва ОДА, обласної ради і міста, пише Ратуша.

До слова, це перше консульство Хорватії на заході Україні.

Я працюю тут вже два роки і добре познайомилася з Україною. Ми вдячні за допомогу під час землетрусу в Хорватії, але не хочемо дружити лише в погані моменти, а співпрацювати і надалі, оскільки вважаємо Західну Україні своєю прабатьківщиною, – зазначила Аніца Джамич.

За словами голови ІФ ОДА Андрія Бойчука, відкриття відбувається сьогодні, оскільки 18 лютого – це знакова дата, бо в цей день 1992 року були встановлені дипломатичні стосунки між Хорватією та Україною.

Своєю чергою голова ІФ облради Олександр Сич зауважив, що Франківщина зацікавлена у всесторонній співпраці з Хорватією і влада зробить все можливе, щоб це вдалося.

Це велике подія і честь для нас. Вдячні, що вибрали Івано-Франківськ. Історія в нас дуже споріднена, ховати завжди підтримували незалежність нашої держави. Як засвідчує історія діяльності консульств, їх наявність дозволяє розвивати співпрацю з країною набагато краще. Це дозволить нам мати хороших партнерів і багато цікавих проєктів. Особливо хочеться, щоб ці заходи були направлені на нашу молодь та дітей. Це історична подія для Івано-Франківська, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Почесне консульство Республіки Хорватія знаходитиметься на вулиці Мазепи, 130.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм