Перша перемога в історії. Україна — Іспанія 1:0. ВІДЕО

Іспанії не можна було давати простору. Не можна було залишати вільних зон, треба було не дозволяти супернику легко приймати м’яч і розвертатися обличчям до наших воріт. При цьому, попереду варто було покладатися на ідеальну реалізацію – моментів для голу українців у такій грі не могло бути багато.

Андрій Шевченко зі своїм тренерським штабом відмінно освоїв ази й спробував зіграти з мінімальними ризиками. Саме це принесло господарям “Олімпійського” несподіваний успіх, пише Ратуша з посиланням на ua-football.

Іспанія грала 4-3-3 з агресивними флангами й креативним центром поля. Українці відповідали тією ж формацією, проте Зубков з Ярмоленком не розтягували атаки України по ширині. Макаренко та Сидорчук працювали виключно на руйнування, Шапаренко повинен був конструювати атаки, але частіше виконував роль першого-другого ешелону захисту. Правильна гра в центрі поля зменшувала тиск на центральних захисників України (принаймні, у першому таймі) Забарного та Миколенка. Фаті та Траоре прогнозовано напружували Караваєва і Соболя відповідно. Бущан не боявся грати на виходах – і це вселяло впевненість партнерам Георгія. Цікаво, що Роман Яремчук частенько опинявся на власній половині поля нижче центрального кола – це був тотальний захист у виконанні збірної України.

І це працювало. Не без скрипу, але працювало. Коли Траоре уже проривався флангом, Соболь грамотно і вчасно сфолив. Коли Рамос пробив здалеку, Георгій Бущан грав уважно. Родріго дозволили пробити з центру штрафної площі, але дозволили крізь зуби – не без протидії. Не в останню чергу завдяки цьому удар у нападника збірної Іспанії не вийшов.

Захист України не тріщав, однак під постійним тиском футболістів такого високого класу з’являлися щілини, крізь які просочувалася вода. Благо, Бущан стояв у воротах не з решетом у руках. Голкіпер почергово впорався з ударами Родріго, Рамоса (за штрафного), Фаті й Меріно. Перший тайм провели в тому ж стилі, що й в матчі кваліфікації Євро-2020 у Португалії.

Чи були в України шанси забити? Нижче мінімальних. Удар Миколенка не можна розцінювати як небезпеку, а падіння Зубкова у штрафній площі в боротьбі з Навасом не підпадав під критерії арбітра щодо пенальті. Треба сказати, що поляк судив послідовно.

Після перерви Гіль не купився на падіння Ярмоленка у штрафному майданчику – Андрію можна було й жовту виписувати за симуляцію. А ось асистенти, на відміну від арбітра в полі, судили не так чітко. Коли пройшла атака українців за участю Яремчука, Ярмоленка, Сидорчука і з завершальним ударом Зубкова, офсайду в Олександра не було. Але асистент зафіксував, хоча Зубков все одно пробив кволо і невлучно. Іспанці на стартовому відрізку другої 45-хвилинки майже нічого не створювали. Якщо не брати до уваги кількох стандартних положень.

Але така гра тривала недовго. З середини другого тайму Україна занадто щільно притиснулась до власних воріт, підпустивши іспанців на небезпечну відстань. Вільних зон в обороні не було, проте виникали вони після спроб господарів вийти в контратаку. Обрізалися Яремчук, Шапаренко та Коваленко, що спричинювало чималі коливання в захисних редутах. Родрі пробив з-за меж штрафного майданчика в стійку, Адама Траоре перевірив пильність Бущана ударом метрів з п’ятнадцяти, а Оярсабаль програв Георгію ближній бій. На табло трималась рівновага, проте гол назрівав.

Назрівав-назрівав і назрів, але у ворота Давіда де Хеа. Ні, вам не почулося. Іспанія так захопилася атакою, що залишила біля власного штрафного майданчика лише двох футболістів (без голкіпера), між якими була серйозна відстань. Певно, не сподівалися, що в центрі поля українці виграють боротьбу, а Ярмоленко віддасть шалено шикарну передачу на Циганкова в коридор. Віктор на завершальній фазі атаки розібрався, як великий майстер: прийняв, обробив і без зближення з де Хеа пробив точно в кут. Привіт від “Цинікова” іспанським ЗМІ.

Відео голу Циганкова

Гості обізлилися. Але Луїс Енріке наче розгубився. Явно не чекав такого від українців, хоча й відсипав їм банальних компліментів перед матчем. Звісно, іспанці атакували наприкінці зустрічі – вони атакували увесь матч. І Дані Ольмо міг забити, і Серхіо Рамос, і Адама Траоре. Але ж скільки подібних моментів Україна перетерпіла в цьому поєдинку. Перетерпіла і дотерпіла до сенсаційної перемоги. Першої над Іспанією в своїй історії.

Післямова: в заголовку – спотворений варіант прізвища Віктора Циганкова, який видало перед матчем одне з авторитетних іспанських ЗМІ. Певно після цього поєдинку “Цинікова”, “Шарапенка”, “Караве” та інших запам’ятають надовго. Так і треба.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм