Парламент обмежив паралельне балотування на місцевих виборах: що це означає?

Попередня редакція кодексу не мала таких обмежень.
Попередня редакція кодексу не мала таких обмежень.

Відтепер будь-який кандидат зможе одночасно балотуватися лише на 2 рівні місцевих рад, а кандидат на посаду мера великого міста, де понад 75 тисяч виборців, зможе одночасно висуватися тільки до міської ради свого населеного пункту. 

16 липня депутати підтримали законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”. Тому місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться за новими правилами, пише Ратуша з посиланням на ЧЕСНО.

Паралельне балотування – можливість однієї людини кандидуватися одразу до рад різних рівнів (міської, районної, обласної, а також на посаду міського чи сільського голови).

Читайте також: Стало відомо, який вигляд матиме бюлетень на місцевих виборах 2020. ФОТО

Попередня редакція кодексу не мала таких обмежень. Тому партії часто висували в різних округах одних і тих самих кандидатів.

Кандидати, які балотуються на посаду сільського, селищного чи міського голови, не можуть одночасно висуватись в будь-яких інших ОВК.

Особи, які балотуються на посаду сільського, селищного чи міського голови в населених пунктах з кількістю виборців менш ніж 75 тисяч, мають можливість одночасно висуватися в депутати відповідної сільської, селищної, міської, районної або обласної ради,- пояснює заступниця голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Аліна Загоруйко.

Читайте також: Зміни до місцевих виборів: пояснюємо виборцям та кандидатам

Кандидати на посаду мера в територіальних громадах з кількістю виборців більш ніж 75 тисяч, одночасно можуть висуватися тільки до відповідної міської ради.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм