Пандемія коронавірусу: як харчуватимуться діти у франківських школах. ВІДЕО

Організація шкільного харчування цьогоріч потребує нових підходів, згідно з обмеженнями та рекомендаціями МОЗу.

Обговорювати їх освітяни зібралися разом з підприємцями, адже саме їм виконувати левову частку вимог, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Шведські столи, самообслуговування та робота питних фонтанчиків у шкільних їдальнях – тепер табу. Вся буфетна продукція повинна бути фасована.

Якщо раніше ми в шкільному буфеті могли виставити на лоток різні вироби, щоб діти їх бачили, то тепер такого немає. Ми закупили контейнери, підписані та закриті. А щоб дитина бачила, що в тих контейнерах, ми ставимо продукт на тарілку та обгортаємо целофаном, – каже підприємець Ірина Дубова.

ДО ТЕМИ: Франківськ проситиме у Кабміну дозволити стоячі місця в маршрутках для школярів

Традиційний посуд на одноразовий у франківських школах вирішили не змінювати. Мовляв, діти не сприймають таких обідів. Натомість все стерилізують. Дистанцію між столами, 1,5 метри, теж витримують, за одним може сидіти четверо дітей.

Найбільша проблема – це графіки, за якими харчуватимуть учнів, адже треба всі класи розділити і встигнути всіх нагодувати.

Цього тижня ми харчуємо тільки пільгові категорії і обіди груп продовженого дня. Їх у нас п’ять кожного дня. Поки діти дуже дисципліновані та виконують все, що ми говоримо, – розповідає Наталія Романишин, директор ліцею №11.

Найбільше викликів резюмують освітяни перед школами-тисячниками. Віддтак шукають разом з підприємцями єдине рішення.

Не в усіх закладах освіти площа шкільних їдалень дозволяє одночасно чи за графіком охопити кількість дітей, які хочуть отримати гаряче харчування. Графіки будуть зміщуватись так, що в деяких школах навіть сніданок буде розпочинатись о 8:30, – каже заступник директора міського департаменту освіти й науки Наталія Микула.

Особливу увагу звертають і на дотримання персоналом протиепідемічних заходів у шкільних їдальнях: масковий режим та дезінфекція поверхонь.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм