Дезінфекція ікон та соцдистанція: карантинні правила під час богослужінь

Працівники Держпродспоживслужби подали Пам’ятку для єпископату, духовенства та вірян щодо основних протиепідемічних вимог під час проведення богослужінь та інших релігійних заходів.

Метою є недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

 • В Церкві та на відстані 50 метрів від неї всім присутнім слід бути в захисних масках чи респіраторах, крім священнослужителя.
 • Біля культових споруд не допускається масового скупчення людей (груп більше 4 осіб з порушенням визначеної санітарними нормами дистанції між собою в 1,5 м, окрім супроводу неповнолітніх).
 • Для «зеленого» рівня – проведення богослужінь забороняється за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі). Для «помаранчевого» рівня – за участю  більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.
 • Вищевказані обмеження стосуються проведення похоронів та хрестин. Крім того, допускається проведення богослужінь на відкритому повітрі біля храмів – при дотриманні правил щодо кількості одночасно присутніх та “соціальної дистанції».
 • Духовенство та парафіяни з ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С до Церкви не допускаються.
 • При прийнятті Святого Причастя всіляко уникати торкання устами ложечки.
 • Божественні літургії необхідно проводити за присутності визначеної обмеженням кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції.
 • Однак,  храми мають бути постійно відкритими – для особистого відвідування та молитви, спілкування зі священиками при дотриманні карантинних правил.
 • Для покращення дезінфекції приміщень храму необхідно прибрати з підлоги килими, регулярно обробляти дезінфікуючими розчинами поверхні підлоги, меблі храму, ікони загального користування, а також ручки дверей.  
 • На час пандемії достатнім виявом шанування святинь є поклоніння/поклон перед ними, без цілування; зазначене також застосовується до особистих вітань та вияву пошани між членами Церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення. Для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці.
 • Дезінфікуючі засоби зберігають в упаковці виробника, щільно закритими у спеціально відведеному сухому, прохолодному і затемненому місці, недоступному для дітей. Заходи безпеки при проведенні дезінфекційних заходів першої допомоги при випадковому отруєнні викладені для кожного конкретного дезінфекційного засобу в Інструкціях щодо їх застосування.
 • Європейський центр профілактики та контролю захворювань рекомендує для дезінфекції поверхонь у немедичних установах, де можливе інфікування COVID-19, після попереднього їх очищення нейтральним мийним засобом, використовувати розчин з 0,2% гіпохлориту натрію. Розведіть його у пропорції 1:25 із використанням гіпохлориту натрію з початковою концентрацією 5% (0,4 л гіпохлориту натрію на 10 літрів води).  Для поверхонь, які можуть бути пошкоджені гіпохлоритом натрію, необхідно застосовувати етанол із концентрацією 70%, після їх очищення нейтральним мийним засобом. Дезінфекцію приміщень (підлога, стіни), простими дерев’яними меблями, проводять зрошуванням розчином гіпохлориту натрію в концентрацій 0,2% по активному хлору із розрахунку 300-500 мл/м2 при експозиції 1 год. Після закінчення дезінфекції приміщення обов’язково провітрюють.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм