Організатори XIII Національної бієнале “Природа” видали каталог зі світлинами переможців. ФОТО

Наприкінці 2020-го року організатори XIII Національної бієнале “Природа” видали каталог зі світлинами переможців, а також з роботами, які увійшли в експозицію бієнале “Природа 2020” серед дорослих учасників і молоді.

Про це повідомила його кураторка Вікторія Кузьменко, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

У фотоконкурсі взяли участь 119 фотографів з 22-х областей України. Також змагалися і молоді митці віком до 15-ти і 20-ти років. Дорослі подали 896 робіт, юні автори – 562 світлини.

Крім того, цього разу збільшилася кількість фотографів з Донецької і Луганської областей, також був один учасник з Криму.

У XIII конкурсі впровадили три нові номінації: “Слід людини, “Пейзаж, флора і фауна” та “Фото з висоти пташиного польоту”.

Перше місце у номінації “Слід людини” зайняв Віталій Попков з Олександрії з роботами “Лихо” та “Триптих на вирубці”.

У номінації “Пейзаж, флора і фауна” перемогла робота чернігівського фотомитця Віктора Кошмала “Незвичайне поруч”.

У номінації “Фото з висоти пташиного польоту” переможцем став Антон Петрусь з Баришівки за роботу “Мрії”.

У склад журі “Природи-2020” увійшли президент фотографічної асоціації у місті Жешув (Польща) Єжи Скіба, член Міжнародної федерації фотомистецтва Тарас Дутка та професійний фотограф-анімаліст Вадим Оніщенко.

Переможці конкурсу отримають медалі та дипломи, а також цінні призи і подарунки від спонсорів бієнале. Митців нагородять наприкінці січня під час проведення триденного фотопленера в Карпатах, а саме – у селищі Верховина. Для фотографів організують екскурсії в місцеві музеї гуцульського побуту та мистецтва, а також одноденний похід зимовими Карпатами.

Нагадаємо, фотоконкурс “Природа” започаткували у 1995-му році в Івано-Франківську. Йому передувала колективна “екологічна” виставка фотомитців Молдови і України (1994 рік). У 1996-му році конкурс відбувся вдруге, а надалі – перейшов в режим бієнале.

Щоразу виставки приурочені до 5 червня – Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм