ОПОРА: Якщо позови Шевченка пройдуть усі інстанції, це може вплинути на результат виборів

Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав незаконними перерахунки на чотирьох виборчих дільницях під час виборів нардепа на 87-му округу.

Окрім того, незаконною суд визнав і перерву у засіданні ОВК, яка тривала понад 6 годин, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Про це на онлайн-брифінгу ОПОРИ щодо процесу встановлення результатів виборів до ВРУ повідомив представник партії “За майбутнє” Микола Палійчук. Загалом, за його словами, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді розглядають понад 20 справ за позовом Шевченка.

Рішення ЦВК щодо очікування до закінчення судів – воно для нас обнадійливе. Є суди, які ми виграли. Вони будуть оскаржуватися апеляцією у Львові. Є ті суди, що нас не повністю задовольняють – ми будемо оскаржувати. Тому ситуація затягнеться, напевно, до 12-го квітня, може і дальше, поки в апеляції не розглянуть усі рішення, – розповів Микола Палійчук.

Щодо дільниці у місті Яремче, то 7-го квітня суд повністю задовольнив позов Олександра Шевченка. Судді визнали протиправною та скасували постанову окружної виборчої комісії про визнання виборів там недійсними.

Як розповіла Суспільному Карпати старша радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, якщо це рішення суду пройде апеляційну інстанцію і залишиться у силі, а ОВК його виконає, то це призведе до змін у кінцевому протоколі. Тоді це, ймовірно, вплине на результати виборів.

“Взагалі сама по собі така підстава, як, наприклад, непідписаний витяг чи немає печатки – це все такий надмірний формалізм. І це дійсно може бути скасовано в судовому порядку. За законом, то після набуття сили цього судового рішення, ОВК мала би зібратися і скласти протокол про підрахунок голосів на дільниці, і внести відповідні зміни до підсумкового протоколу. Оскільки на багатьох цих дільницях, які визнані недійсними, переможцем є Олександр Шевченко, можливо, це і може призвести навіть до зміни переможця”, – каже Ольга Коцюруба.

Суспільне Карпати намагається отримати коментар у голови окружної виборчої комісії Андрія Лозинського, аби дізнатися його думку щодо рішення суду.

До слова, кандидати у нардепи по округу 87 на Івано-Франківщині Василь Вірастюк та Олександр Шевченко на онлайн-брифінгах ОПОРИ щодо процесу встановлення результатів виборів до ВРУ розповіли свої версії подій, які відбувалися під час перерахунку голосів в окружній виборчій комісії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм