ОПОРА: на Прикарпатті протягом дня фіксували агітацію за кандидатів у депутати. ФОТО

Спостерігачі ОПОРИ протягом дня  голосування на окрузі №87 фіксували незняті матеріали агітації за кандидатів у народні депутати, а також приховану агітацію зі схожою символікою.

Так, незняті матеріали зафіксовані на користь кандидатів Василя Вірастюка (Слуга Народу), Олександра Шевченка (За майбутнє), Руслана Кошулинського (ВО «Свобода») та самовисуванців Михайла Ноняка та Сергія Сивачука, пише Ратуша з посиланням на ОПОРУ.

Крім того, зафіксовано білборди з рекламою, візуальна стилізація якої була схожа на агітаційні матеріали кандидатів Олександра Шевченка, Руслана Кошулинського, Михайла Ноняка та Юрія Голінея.

Це можна розцінювати як маніпулятивний обхід заборони на агітацію, оскільки прямих ознак агітації ці матеріали не містять, вони мають лише візуальну схожість з тими агітаціними матеріалами, які розміщували кандидати до моменту заборони на агітацію (24 години останньої п’ятниці перед днем голосування). Прихована реклама Законом України «Про вибори народних депутатів України» неврегульована.

ДО ТЕМИ: Результати екзит-полу: за кого виборці 87 округу віддали більшість голосів

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Згідно ч. 3 ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Згідно з ч. 24 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» з часу припинення передвиборної агітації відповідно до частини другої статті 70 цього Закону забороняються проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати. Передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм