Олег Андрухів: Масштаби дитячого алкоголізму на Прикарпатті вражають

Ініціатор запровадження в школах Івано-Франківська уроків тверезості, відомий франківець Олег Андрухів переконаний якщо негайно не буде прийнятий комплексний підхід до розв’язання проблеми дитячого алкоголізму, ситуація стане незворотною і вкрай невтішною.

Про це він сказав в коментарі Ратуші.

Протягом трьох років, проводячи уроки тверезості, коли ми задавали дітям, починаючи від учнів 6-х класів, запитання: хто в своєму житті хоча б раз вживав алкоголь, то більшість дітей піднімають руку. А коли запитуєш, де вони вперше вжили алкоголь, здебільшого діти говорять про власний дім. Тобто все відбувається у сім’ї, при батьках. Ми любимо святкувати найрізноманітніші свята і в центрі столу завжди стоїть пляшка. Діти бачать цей стиль життя, — каже Андрухів.

Також алкоголь стає поширеною причиною дитячого булінгу, якщо школяр відмовляється випити із однокласниками пива десь поза школою.

Є офіційна статистика, згідно з якою Україна посідає перше місце в світі про дитячому алкоголізму, кожна третя дитина у віці від 12 років уже вживала важкі алкогольні напої. Мені доводиться спілкуватися з працівниками поліції та соціальних служб і вони говорять про системні факти дитячого алкоголізму. Поліцейські наводять одиничні приклади, які є резонансними, але страшно уявити, яка кількість дітей вживає алкоголь невеликими дозами і не потрапляє в цю статистику поліції.

Варто зазначити, що Івано-Франківськ – єдине місто в Україні, яке прийняло програму протидії вживання алкоголю та тютюну серед неповнолітніх на 2017-2020 роки.

Однак цього замало! Нам просто необхідний комплексний педагогічний підхід до розв’язання цієї проблеми за безпосередньої участі батьків! Навіть якщо ми будемо сто років поспіль ходити до шкіл з уроками тверезості, це не дасть необхідного ефекту, який може змінити ситуацію. Якщо не бити на сполох негайно, ми втратимо націю, – каже Олег Андрухів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм