Окремо скло, папір і пластик: як одне з франківських ОСББ займається переробкою сміття. ВІДЕО

Майже у кожному дворі спального району є сміттєві баки для роздільного збору сміття: окремо для харчових відходів, скла, пластику, паперу. Свідомі мешканці терпляче поділяють сміття, не зовсім свідомі — збирають все в один пакет, заштовхують в будь-який бак.

В одному з ОСББ Івано-Франківська “Вишенька ІФ” взялись виправляти цю ситуацію і заодно покращувати стан нашої планети, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

А саме сортувати сміття і здавати його на переробку. Це ОСББ є чи не єдиним в Івано-Франківську, котре взялось за цю справу.

Сортувати сміття в ОСББ “Вишенька ІФ” розпочали нещодавно, але вже є результати. Більшість відходів, які потрапляють на смітник, придатні для повторного використання: папір, пластик, метал, скло та органічні відходи. З макулатури виготовляють нові паперові вироби, з пластику – навіть меблі.

ДО ТЕМИ: Франківське сміттєзвалище припиняє приймати відходи через перевантаження

У нас є окремий збір різних пластикових упаковок: від йогуртів, від інших продуктів. Усе, що не було соком, кефіром чи молоком. Також окремо збираємо пластикові кришки від усіх пляшок, їх здаємо на переробку. Є франківська фірма, яка хоче займатися виробництвом вуличних меблів з твердого пластику, тому ми будемо з ними співпрацювати, – розповідає голова ОСББ “Вишенька ІФ” Ольга Прокопів.

ДО ТЕМИ: У Коломиї планують збудувати сміттєпереробний комплекс

Збирають сміття для сортування в раз на тиждень – щосереди. З кожним разом свідомих мешканців стає дедалі більше.

Все відсортоване сміття ми здаємо на переробку. Відповідно за це ми отримуємо кошти. Це є досить хорошим і мотивуючим моментом для наших мешканців, так як вони бережуть не тільки довкілля, ми ще й отримуємо гроші на ОСББ, – каже Ольга Прокопів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм