Один день з життя лаборанта: як працюють фахівці з діагностики у Франківську. ФОТО/ВІДЕО

Понад 100 ПЛР-тестів щодня роблять лаборанти міської поліклініки № 5 в Івано-Франківську.

Суспільне дізналось, як минає звичний робочий день лікаря-лаборанта у медзакладі, пише Ратуша.

Робочий день у державній лабораторії розпочинається о 8-й годині зі збору біологічного матеріалу. Пацієнтам рекомендовано здавати аналізи натщесерце.

В основному ми займаємося клінічним дослідженням крові, сечі і біохімічними дослідженнями. Також ми виконуємо ті дослідження, які вимагають на первинці — це виконання швидких тестів на ВІЛ, гепатит, тропоніни. Через пандемію нам додалося ще й дослідження на COVID-19, — розповідає завідувачка лабораторії Ольга Мажак.

Керівниця з 20-річним досвідом каже, що лаборант щодня наражає своє здоров’я на небезпеку, тож перш за все має дотримуватися захисних вимог:

Він безпосередньо контактує з пацієнтом під час забору капілярної крові, тому у зв’язку з коронавірусом пожорсткішали методи забору крові. Обов’язкові засоби індивідуального захисту — це халат, маска, обов’язковий захист очей або щиток, або окуляри, і рукавички однозначно, як від COVID, так і від інших інфекцій, що передаються через кров.

За словами Ольги Мажак, через пандемію коронавірусу найпопулярнішим дослідженням стало ПЛР-тестування. Якщо на початку епідемії тестування проходили декілька людей на день, то під час зростання кількості хворих, цифра збільшилася до понад ста тестів на добу.

Державна лабораторія на базі міської поліклініки № 5 оснащена необхідним обладнанням для різних досліджень. У штаті є двоє лікарів та п’ятеро лаборантів.

Працюю вже тут більше як 35 років на одному місці — у цій поліклініці. Дуже люблю свою роботу, дуже нею задоволена. Ні один лікар не обходиться без нашого аналізу. А я вже бачу навіть по крові, як колю пальчик, яка кров, — чи низький гемоглобін, чи високий, — каже лаборантка Марта Романів.

Серед навичок, якими повинен володіти лаборант, — знання методик і їхнє дотримання, адже, за словами завідувачки, від цього також частково залежать результати лабораторних досліджень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм