Обов’язкове обслуговування українською мовою: набула чинності стаття мовного закону

Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою.

Однак закон все ж передбачає персональне обслуговування на іншій мові «на прохання клієнта».

«Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін», – сказано в тексті закону.

Стосується даний закон: супермаркетів, ТРЦ, інтернет-магазинів, кав’ярень, банків, АЗС, аптек, спортзалів, банків, салонів тощо.

У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. Він виносить суб’єкту господарювання попередження з 30-денним терміном на його усунення.

У разі систематичних порушень мовного законодавства на порушників будуть накладати штрафи у розмірі 300-400 неоподаткованих мінімумів доходу громадян — від 5100 до 6800 грн.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм