“Не дамо знищити бізнес!”: під стінами ОДА мітингують франківські ресторатори. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні в Івано-Франківську кілька сотень власників і працівників закладів громадського харчування вийшли на акцію протесту проти карантину вихідного дня.

Через стрімке зростання хворих на COVID-19 Міністерство охорони здоров’я ініціює введення жорсткого карантину вихідного дня. В такому випадку заклади громадського харчування зможуть працювати виключно на виніс, пише Ратуша.

Проте підприємці Франківська обурені таким рішенням. Люди пікетують, тримаючи в руках плакати з надписами “Не дамо знищити бізнес!”, “Навіщо нам вихідні, якщо немає роботи?”, “Ні часовим обмеженням роботи ресторанів”, “Людина їсть не тільки в будні”, “Без бізнесу – немає економіки”.

ДО ТЕМИ: З дому ні ногою: в Україні пропонують ввести карантин вихідного дня

“Обличчям” мітингу стала жінка, яка тримає у руках каструлю та дерев’яну ложку, висловлюючи таким чином протест.

Карантин вихідного дня – абсолютно непотрібна річ. У влади України було достатньо часу, щоб ефективно боротись з COVID-19, проте гроші з коронавірусного фонду роздали. А за рахунок нас вони хочуть показати решті країни, що щось роблять,- каже співорганізатор акції Роман Дорожівський.

ДО ТЕМИ: За минулі вихідні на Прикарпатті склали 26 протоколів за порушення карантину. ФОТО

За його словами, зараз влада ініціює карантин вихідного дня, а в січні введе фіскалізацію всіх форм підприємницької діяльності, через що половина підприємців втратить свій бізнес.

Будь-який ресторан – значно безпечніший, ніж маршрутка, автобус чи метро. Ми всі це розуміємо! Ми забезпечуємо своїх працівників засобами індивідуального захисту. Ми зробили дистанцію між столами. Коли ми в березні зачинились – чекали від влади правильних дій, проте побачили вибіркові міри. Ми готові далі дотримуватись санітарних обмежень, але проти карантину вихідного дня,- зазначила операційна директорка мережі “23 ресторани” і голова Асоціації рестораторів Івано-Франківська Оксана Камінська.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм