Санта-Марія та Сан Джованні Бариста: франківець створює зменшені копії відомих кораблів. ФОТО/ВІДЕО

Кораблі з підручних матеріалів майструє франківець Володимир Каразуб. Для створення використовує все, що знаходить навколо. 

Судномоделізмом почав займатися близько 10-ти років тому, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Першим створив копію корабля Христофора Колумба – каравелу Нінью. Згодом – каравелу Пінту та караку Санта-Марія.

Перший корабель був зроблений з підручних засобів. З тих матеріалів, які я міг знайти вдома або біля нього. Я думаю, кожен може в себе вдома знайти фанеру, мати якийсь клей ПВА, канцелярські інструменти, і з цього матеріалу можна зробити свій перший корабель. Дуже дешевий варіант, – розповів чоловік.

ДО ТЕМИ: Новорічні кульки: як прикарпатська майстриня створює ялинкові прикраси зі скла. ВІДЕО

Всі деталі Володимир виготовляє сам.

Багато хто не хоче займатися моделізмом через те, що він дуже складний і важко знайти певні елементи і матеріали. Але, в принципі, їх можна пошукати біля дому. Можна розклеїти, зробити рейки, шпангоути, каркас. Можна знайти лляну тканину і зробити вітрила. Наприклад, ці щогли я робив зі старої колиски. В мене є такий кондуктор, через нього я проганяв рейки і робив щогли, – розповідає Володимир Каразуб.

Гармати та штурвал виплавлює зі свинцю. Для цього має спеціальні форми.

Судномоделізм є ідейним з точки зору творчості. Це більше декоративне мистецтво, яке дозволяє здобути ремісничі навички з деревом, металом, тканиною. Судномоделізм – він дисциплінує, сприяє концентрації уваги та виробленню інженерних навиків, – розповів франківець.

Володимир створює зменшені копії відомих кораблів. Каже, що іноді експериментує:

Деякі елементи роблю по-своєму. Наприклад, Санта-Марія. Тут є ліхтар, він має бути меншим, але я навмисно зробив таким, щоб його можна було побачити.

Найдовше створював галеон Сан Джованні Батиста.

Це Сан Джованні Батиста. Тут обшивка не до кінця зроблена, показуються гармати. А от це мій експеримент. Я зробив велику гальюнну фігуру русалки, – каже Володимир.

На один корабель витрачає від одного до трьох місяців. Володимир каже, що це залежить від складності:

Починати роботу треба з каркасу. З тієї ж фанери можна зробити такий каркас. Він складається з кіля і шпангоутів. Також з неї можна зробити палубу, де потім ставиш палубний настил. Можна зробити ось такий каркас, він більш складний, зроблений з дуба.

Після того, як каркас готовий, його обшивають рейками. Чоловік виготовляє їх з фанери.

Щоб зробити корабель, не потрібно боятися складності цієї роботи. В інтернеті можна знайти схему будь-якого корабля. Біля дому пошукати якісь матеріали і з нього, по суті, можна зробити такий маленький корабель, – каже Володимир.

На запитання, чому вирішив займатися судномоделізмом, відповів так:

Для мене моделізм цікавий тим, що з певних окремих елементів, з нічого, можна зробити щось цільне – цільну форму, той самий корабель. Зараз є дуже новомодним сортувати сміття. Я думаю, що хорошою річчю буде з якихось відходів робити такі речі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм