“Не хочемо до Калуської ОТГ”: жителі Боднарова приїхали протестувати до Івано-Франківської ОДА. ФОТО

Сьогодні до Івано-Франківська на акцію протесту приїхали кілька десятків мешканців села Боднарів, Калуського району.

Люди вимагають скасувати рішення про приєднання їхнього села до Калуської об’єднаної територіальної громади, натомість дати дозвіл на утворення Боднарівської ОТГ, пише Ратуша.

Проти приєднання виступають і мешканці сусіднього села – Ріп’янка.

Нагадаємо, 11 вересня боднарівці вже виходили на акцію протесту – перекривали дорогу Н-10 “Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига”, проте жодного результату мітинг не дав.

ДО ТЕМИ: Жителі Рожнятівщини більше чотирьох годин перекривали дорогу у Креховичах. ФОТО

Тоді 23 вересня місцеві хотіли знову перекрити рух транспорту на дорозі національного значення, проте, щоб не створювати дискомфорт для водіїв, вирішили пікетувати під стінами Івано-Франківської облдержадміністрації.

Напередодні селянам прийшла відповідь від влади про те, що Боднарівська та Ріп’янська сільські ради ще у 2015 році добровільно погодились на приєднання до Калуської ОТГ. Місцеві ж мешканці з таким рішенням не згідні, оскільки від початку були проти.

12 травня 2020 року Боднарівська та Ріп’янська сільські ради подали до суду на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію з вимогою:

Визнати протиправними та не правочинними положення перспективного плану формування територіальних громад Івано-Франківської області щодо включення територіальних громад Боднарівської сільської ради у складі с.Боднарів та сіл Мислів, Ріп’янка, Яворівка, Ріп’янської сільської ради до Калуської об’єднаної територіальної громади з центром у місті Калуш.

21 серпня суд у задоволенні позову відмовив.

Зараз люди вимагають почути їх та дати змогу створити свою ОТГ.

Ми не хочемо приєднання до Калуша. Наше село досить велике, є гарна школа, відремонтовані дороги. Ми хочемо створити Боднарівську ОТГ. Тим паче, що сусідні села теж проти приєднання до Калуської ОТГ,- каже мешканка Боднарова пані Світлана.

За словами депутата Калуської районної ради Романа Старчевського, який родом з Боднарова, 20 грудня 2019 року подавали звернення про створення Боднарівської об’єднаної територіальної громади:

Чому тоді не змінювали перспективний план розвитку громад? Ми просили про це три рази, почали цей процес ще до змін до закону. Нас не кликали на міжвідомчу комісію, ви нас продинамили. Чому ми маємо йти до Калуша?

Сільський голова Боднарова Микола Драгомирецький пояснив, у 2014 році Калуська міська рада внесла село Боднарів до Калуської ОТГ, саме тому у 2015 році за документацією Боднарів внесли до відповідного перспективного плану розвитку громад.

Я прийшов на посаду у листопаді 2016 року. Саме тоді і ще у 2017 та 2018 роках ми подавали звернення про те, що Боднарів не входитиме до Калуської ОТГ, адже ніхто не проводив громадських слухань.

Проте влада Івано-Франківської облдержадміністрації запевняє, що вже минули терміни і з 2019 року вони не мають повноважень вносити зміни до формування об’єднаних територіальних громад.

Ми написали лист до Кабінету Міністрів зі зверненням, що жителі села Боднарів не хочуть об’єднуватись з Калуською громадою, тепер чекаємо відповіді. Треба вирішити все на законодавчому рівні,- зауважує перша заступниця голови ОДА Світлана Онищук.

За словами голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва, він може лише надіслати звернення до Кабміну, яке буде узгоджене з юристами та мешканцями Боднарова:

Треба підписати лист – я підпишу. Зроблю все, що в моїх повноваженнях. Але лишіться з тими перекриттями дороги.

Кореспонденти Ратуші стежитимуть за розвитком подій.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм