Не сплатили 3 млн грн податків: прикарпатське підприємство намагалось нажитися на “повеневих” коштах

Одне з товариств Івано-Франківщини намагалося за рахунок фіктивних операцій уникнути сплати понад 3 млн грн податків.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, пише Ратуша.

В ході проведення дослідження фінансової та господарської діяльності одного з товариств, податківці встановили, що підприємець реєстрував податкові накладні на оплату за нібито виконані роботи з будівництва та аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації наслідків стихії.

ДО ТЕМИ: Підприємці Івано-Франківщини сплатили понад 800 мільйонів гривень податку на прибуток

Проте з’ясувалося, що постачальники надавали такі послуги лише “на папері”, оскільки не мали ні найманих працівників, ні відповідного товару, бо зареєстрували податкові накладні від постачальників з номенклатурою товарів – продукти харчування, товари широкого вжитку.

Тобто, підприємство відображало в податковому обліку операції, загальною вартістю на 9,7 млн грн, які проводилися тільки в первинних документах, але фактично не здійснювалися, – йдеться у повдіомленні.

Відтак, підприємство, порушуючи ст. 198 та ст. 201 Податкового кодексу України, занизило на понад 2 млн грн податкових зобов’язань з ПДВ та більш як на 1 млн грн – податок на прибуток підприємств.

Матеріали дослідження передали до ГУ ДФС в Івано-Франківській області, де вони приєднані до матеріалів кримінального провадження.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм