Негода завдала Прикарпаттю збитків на 400 млн гривень

На завтра прогнозується пік негоди на Прикарпатті.
На завтра прогнозується пік негоди на Прикарпатті.

Через сильні зливи кілька сотень домогосподарств опинилися у воді.


“На сьогодні є фактом, що ситуація погіршилася. Прогнозується підняття води у ріках більше, ніж є зараз. Відомо, що стихія триває вже по всій території області. На завтра очікується її пік”, – зазначив голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.


Наразі здійснена евакуація людей з місць, де можливі підтоплення. Також виділено гелікоптер, призначений для екстрених випадків.


“До підтримки долучилися благодійні фонди, з допомогою яких виділено щонайменше три тонни продуктів, для тих, хто опинився відрізаний від шляхів сполучення. До прикладу, лише на Верховинщині 19 таких населених пунктів. Влада області буде просити з державного резерву близько 400 млн гривень на відновлення збитків”, – зауважив очільник Івано-Франківської ОДА.


За словами керівника області, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виділила мільйон гривень для подолання наслідків стихії.


Федорів каже, що планується проведення чергової комісії , де обговорюватимуть створення іще одного центру з ліквідації наслідків стихійного лиха.


Також він зазначив, що для малозабезпечених осіб та тих, хто у важкому матеріальному становищі, буде виділена одноразова матеріальна допомога у розмірі від 3 до 5 тисяч гривень.


Станом на сьогодні, внаслідок повені зафіксовано три летальні випадки, тривають пошуки ще однієї людини.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм