Невигідний бізнес або чергова оптимізація: відомий курорт в Карпатах залишився без автостанції. ФОТО

Яремче залишилось без автостанції.
Яремче залишилось без автостанції.

Другий етап пом’якшення карантину дозволив відновити міжміське та приміське транспортне сполучення. Цій новині пораділо чимало прикарпатців. Окрім жителів курортного міста Яремче, де автостанція залишилась закритою.

Через це у пасажирів, основну частку яких складають туристи, виникло запитання: чому не працює автостанція? Як не як, вона протягом багатьох років слугувала мешканцям та гостям міста. Тут можна було не лише придбати білети чи навести довідку стосовно транспортного сполучення, а й перечекати негоду, зігрітися в холодну пору року, очікуючи автобуса чи маршрутки.

За словами касира Ірини Філяк, на початку червня всіх працівників автостанції звільнили, а з приміщення вивезли всю апаратуру і меблі.

На жаль, автостанція нікому не потрібна. Людей обдурили, автостанцію закрили, а приміщення здали в оренду. Мені дуже прикро, що так відбувається, — розповідає жінка.

Натомість директор ТДВ «Івано-Франківське обласне підприємство автобусних станцій» Віталій Запухляк пояснює, що рішення про остаточне закриття автостанції ще не ухвалювали і поки ця міра є тимчасовою.

Зараз частину інфраструктури, в контексті коронавірусу, ми ще не відновлюємо, — говорить директор ОПАС. – Зараз розглядається, який там саме формат буде. Чи це буде каса, чи повноцінна автостанція.

За словами Віталія Запухляка, автовокзал в Яремче є абсолютно збитковим і повністю дотованим.

Потрібно розуміти, коли відновиться трафік. Вже тоді буде прийматися рішення, – каже Запухляк. – Попередньо ми домовились з міською владою подумати, як будемо одне одному допомагати і чи їм це потрібно. Бо наразі я такого не відчуваю, що владі вона потрібна (автостанція, – авт.). До того ж, ми мали там і земельні спори. В нас було позичено велику частину територію, а та, що залишилась, знаходиться юридично у підвішеному стані.

За день автостанція в Яремче обслуговувала до 30 рейсів, в тому числі й кілька міжобласних: Яремче – Київ, Яремче – Вінниця, Яремче – Львів, Яремче – Хмельницький, Івано-Франківськ – Мукачево, Буковель – Луцьк. Тепер квитки на ці та інші рейси купити буде неможливо. Хоча й автобуси продовжують заїжджати на територію автовокзалу, яку вже помалу відвойовують магазинчики, але сидячого місця вам ніхто гарантувати не зможе.

Наразі вивіску “Автовокзал” зняли, а в самому приміщенні зробили ремонт і встановили металопластикові вікна. Місцеві кажуть, незабаром тут відкриється черговий магазин.

Це просто щось із чимось, – каже місцева мешканка і власниця приватної садиби Галина Іванюк – Як це – щоб у такому курортному місті не було автостанції? Та не всі ж туристи машинами їздять – багато і маршрутками приїжджають. Тобто, якщо тепер сюди доїхати можна, то назад люди вже стикнуться із проблемою. Пару разів так поїдуть і більше не захочуть.

В історії з автовокзалом у Яремче ми ставимо три крапки й надіємось на краще. Тим часом пильно стежитимемо за розвитком подій та інформуватимемо про перебіг.

Ростислав Ковтун

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм