На Франківщині пройшов пробіг слідами Галицької Трансверсальної залізниці пам’яті Романа Вірастюка. ВІДЕО

На Тлумаччині 80 учасників пробігли слідами Галицької Трансверсальної залізниці пам’яті Романа Вірастюка.

Цього року охочих було вдвічі більше, аніж минулого, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Від Клубівців до Нижнева Тлумацького району майже 16 кілометрів. Таку відстань долали учасники. Це частина відрізку колії, яка на початку 20 століття з’єднувала нашу область з сусідньою, Тернопільською.

На цій дистанції фінішував першим Олег Озарко. Його час – 1 година 56:50.

Це не просто крос. Тут є різні підйоми, спуски, болотиста місцевість, піщаний ґрунт. Це, у свою чергу, вимагає великих енергозатрат. І якщо спортсмен великого рівня, він повинен змінювати свою техніку бігу, – каже Олег Озарко.

Перед фінішем учасників зустрічають українські пісні та жива музика. А за стрічкою – група підтримки та організатори змагань, що вручають медалі.

Лідеркою серед жінок стала 31-річна франківка Анастасія Дорошенко, яка вже вдруге отримує перше місце. Розповідає, що минулого року в неї було тільки чотири суперниці. Цьогоріч – на десять більше.

Важко було бігти, бо сонце, а я це важко переношу. На 12 кілометрів було мало води, з собою я нічого не брала. Тому бігла тільки на власних силах, – каже переможниця.

Софія Семчук свої три кілометри сьогодні подолала за 14:30 хвилин. Враховуючи те, що через карантин легкою атлетикою займалась не так інтенсивно, результатом задоволена.

Перед фінішем останні метрів 500 такий спуск був, потім горб і після нього найважче стало. Але нічого, впоралась, все супер, – ділиться Софія Семчук.

Пробіг слідами Галицької Трансверсальної залізниці 2020 року через карантин перенесли з травня на вересень. Учасники пробували себе у трьох дистанціях: дитяча (500 метрів), 3 кілометри – де участь брали діти віком 12-14 років і дорослі та 15 кілометрів – для тих, кому виповнилось 18 років.

У перспективі організатори хочуть зробити змагання міжнародними та збільшити кілометражі.

У нас були гості зі Львова, Коломиї, Києва, Чернівців, Городенки, Богородчан. І звичайно, що найбільше з Івано-Франківська та Тлумача. Ми хочемо рухатися в сторону Тисмениці та збільшувати дистанцію, тому що є дуже сильні атлети, які готові бігти не 16, а цілих 30 кілометрів, – каже засновник та організатор пробігу Дмитро Романишин.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм