На Франківщині понад 300 тисяч пенсіонерів отримають надбавку до пенсій. ВІДЕО

З першого березня в Україні будуть автоматично проіндексовані пенсії. За словами представника обласного управління Пенсійного фонду Романа Берчака, на Прикарпатті доплату отримають 302 тисячі пенсіонерів.

Її розмір залежатиме від трьох чинників, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Середній розмір доплати складатиме 308 гривень, а мінімальний – 100. Підвищення стосується тільки розрахункової пенсії, яку визначатимуть за спеціальною формулою для кожного пенсіонера. У ній врахують середню зарплату за роки роботи, середню зарплату в Україні за три останні роки та трудовий стаж. Разом із тим, фактична пенсія може бути вищою – якщо вона містить надбавки. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів.

Пенсіонер із 45-річним трудовим стажем Сергій Сабаташ розповідає, що запропонованої доплати для нього замало.

Мало підвищують, що тих 11 %. От якби хоча б 15 %. Тим більше, я точно не з’ясував, кому конкретно підвищують, бо є різні категорії, – сказав Сергій Сабаташ.

ДО ТЕМИ: Шмигаль: Від сьогодні пенсії для 8 мільйонів українців зростуть на 11%

Іванофранківка Марта Куцак розповідає, що працювала 20 років лікаркою. Жінка також вважає надбавку до пенсії замалою.

Добре, що підвищують. Але разом із підвищенням пенсій йде подорожчання усіх товарів, продуктів. Я вже не говорю про одяг. Ця надбавка є замалою. Хотілося б більше. Але і це добре. Дякуємо за це, – додала Марта Куцак.

За словами заступника начальника обласного управління Пенсійного фонду Романа Берчака, надбавку до пенсій зможуть отримати й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та військовослужбовці строкової служби. Для деяких пенсіонерів розмір пенсії залишиться тим же.

ДО ТЕМИ: Володимир Зеленський: Реформування пенсійного забезпечення необхідне для гарантування фінансової стійкості

Не підвищиться розмір пенсій у тих людей, в яких є доплати до мінімального розміру. Також доплати 65-річним до мінімального розміру 40 % – 2 400 гривень. Сформована доплата цих пенсій всередині перерахується, і якщо не буде перевищувати 2 400 гривень, то залишиться в такому ж розмірі. Також хочу додати, якщо розмір пенсій буде перераховано і сума підвищення перевищуватиме мінімальний розмір пенсій, то їхня доплата буде 100 гривень, – пояснив Роман Берчак.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм